PharmaDNA

TIRIAMA ŠUNŲ, KAČIŲ IR ARKLIŲ DNR

Mokslas susieja DNR pokyčius su ligos profiliais. DNR galima atskirti sveikus gyvūnus ir gyvūnus, kurie yra tam tikros paveldimos ligos nešiotojai ar jos paveikti. Taip pat galima nustatyti geną ir vietą, kurioje įvyko DNR mutacija ir sukėlė paveldimą ligą. Palyginus ligos simptomus su DNR variacijomis, patvirtinamas diagnostinis tyrimas. Paprastai tai skelbiama moksliniame straipsnyje. Šie straipsniai dažnai grindžiami viena veisle.

Visi turimi DNR tyrimai yra aprašyti australų profesoriaus Franko Nicolaso OMIA duomenų bazėje (,,Online Mendelian Inheritance in Animals'').

„CombiBreed“ siūlo platų DNR tyrimų diapazoną, galinčių nustatytų, ar gyvūnas yra paveldimos ligos nešiotojas, ar is yraį paveiktas. Todėl „CombiBreed“ selekcininkams suteikia galimybę pasinaudoti šiomis žiniomis renkantis veislinį (-ius) gyvūną (-us). Tokiu būdu galima išvengti palikuonių, kurie sirgs paveldima liga, gimimo ir pagerinti gyvūnų gerovę.

Jei DNR tyrimo rezultatas rodo, kad gyvūnas yra paveiktas (dvi mutacijos kopijos), tai paprastai yra pagrindas manyti, kad gyvūnui išsivystys paveldima liga. Jei DNR tyrimo rezultatas rodo, kad gyvūnas nėra mutacijos, sukeliančios specifinį ligos profilį, nešiotojas, tai nėra garantija, kad gyvūnui niekada nesivystys ši paveldima liga, nes gali atsirasti mutacijų kitose DNR dalyse, kurios sukelia tą patį ligos profilį.

Eikite tiesiai į šią informaciją:

 Jei turite klausimų, susisiekite su mumis naudodami kontaktinę formą.