PharmaDNA

Arklio kailio spalva ir variacija

Kiekvienas arklys turi pagrindinę spalvą, kuri gali būti juoda, bėra/ruda arba kaštoninė. Šias pagrindines kailio spalvas kontroliuoja „Extension“ ir Agouti genai. ,,Extension'' genas kontroliuoja juodo ir raudono pigmento gamybą, o juodo pigmento pasiskirstymą kontroliuoja Agouti genas.

Likę spalvos genai veikia kaip pagrindinės arklio kailio spalvos modifikatoriai (nušviesinimas ar depigmentacija). Yra bent penki genai, nušviesinantys arklio kailio spalvą: kreminė, šampaninė, „Dun“, perlo spalva ir sidabrinė. Modelių genai keičia arklio spalvą, pašalindami ją (depigmentacija). Šie genai apima „Overo“, „Sabino“, „Tobiano“, pilką, dominuojančią baltą, baltai dėmėtą kailį, „Appaloosa“ taškuotumą ir „Pattern-1“. ,,Appaloosa'' taškuotumui nustatyti ,,VHLGenetics'' nesiūlo jokio testo.

Visgi, iš aukščiau aprašytų kailio spalvų genų, trys iš jų lemia didžiausius pokyčius: Agouti, ,,Extension'' ir nušviesėjusios kreminės spalvos genai. Žemiau esančioje lentelėje nurodyti galimi genų deriniai.

Kailio spalva

Agouti

,,Extension''

Kreminės spalvos nušviesėjimas

Juodas

a/a

E/E arba E/e

N/N

Ruda ir bėra

A/A iš A/a

E/E arba E/e

N/N

Kaštoninė

A/A, A/a iš a/a

e/e

N/N

Dūminė juoda

a/a

E/E arba E/e

N/Cr

,,Buckskin''

A/A iš A/a

E/E arba E/e

N/Cr

Palomino

A/A, A/a iš a/a

e/e

N/Cr

Dūminė kreminė

a/a

E/E arba E/e

Cr/Cr

Perlo

A/A iš A/a

E/E arba E/e

Cr/Cr

,,Cremello''

A/A, A/a iš a/a

e/e

Cr/Cr

 

PAGRINDINĖ SPALVA:

P904 Kaštoninė kailio spalva

Kiekvienas arklys turi pagrindinę spalvą, kuri gali būti juoda, bėra/ruda arba kaštoninė. Šias pagrindines kailio spalvas kontroliuoja „Extension“ ir Agouti genai. Ekstenzijos genas (E-lokusas) kontroliuoja juodo ir raudono pigmento susidarymą. Kaštoninės kailio spalvos testas (P904) tiria Ekstenzijos geno genetinę būklę. Ekstenzijos genas turi du variantus (alelius). Dominantinis E alelis lemia juodą pigmentą, o recesyvinis e alelis lemia raudoną pigmentą. Visi žirgai, nepaisant jų kailio spalvos, turi juodo ar raudono pigmento genetiką. Raudonieji arkliai (pavyzdžiui, kaštoniniai, bėri, palomino ir cremello spalvų) turi dvi recesyvinio e alelio kopijas, dar vadinamas homozigotinėmis ee. Juodi pigmentuoti arkliai (pavyzdžiui, juodi, bėri, rudi, dūminiai juodi, baravyko spalvos, dūminiai kreminiai ir perlo spalvos) turi bent vieną E alelio kopiją. Jie gali būti homozigotiniai EE arba heterozigotiniai Ee.

Kaštoninės kailio spalvos testas apima šiuos rezultatus. Šioje schemoje parodomi kaštoninės kailio spalvos bandymo rezultatai kartu su galimais Agouti kailio spalvos testais:

Rezultatas - kaštoninė

Rezultatas - Agouti

Kailio spalva

Apibūdinimas

e/e

A/A, A/a arba a/a

Kaštoninė, bėra

Aptiktas tik recesyvinis e alelis, arklys yra homozigotinis raudonojo pigmento (ee) atžvilgiu. Pagrindinė spalva yra kaštoninė arba bėra, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik e alelį.

E/e

a/a

Juodas

Žirgas yra heterozigotinis raudonojo pigmento (Ee) atžvilgiu. Pagrindinė spalva yra juoda, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti E arba e alelį.

E/e

A/A arba A/a

Bėra, ruda

Žirgas yra heterozigotinis raudonojo pigmento (Ee) atžvilgiu. Pagrindinė spalva yra bėra, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti E arba e alelį.

E/E

a/a

Juodas

Aptinkamas tik dominantinis E alelis, arklys yra homozigotinis juodo pigmento (EE) atžvilgiu. Pagrindinė spalva yra juoda, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik E alelį ir negali turėti raudonos spalvos palikuonių.

E/E

A/A arba A/a

 

Bėra, ruda

Aptinkamas tik dominantinis E alelis, arklys yra homozigotinis juodo pigmento (EE) atžvilgiu. Pagrindinė spalva yra bėra, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik E alelį ir negali turėti raudonos spalvos palikuonių.

GRĮŽTI Į VIRŠŲ

P907 Agouti spalvos kailis

Kiekvienas arklys turi pagrindinę spalvą, kuri gali būti juoda, bėra/ruda arba kaštoninė. Šias pagrindines kailio spalvas kontroliuoja „Extension“ ir Agouti genai. Agouti genas (A-lokusas) kontroliuoja juodo pigmento pasiskirstymą. Pigmentas gali būti tolygiai paskirstomas arba paskirstomas kūno „taškuose“ (krutinėje, uodegoje, blauzdose ir ausų vidinėje dalyje). Agouti genas neturi jokio poveikio žirgams, kurie yra homozigotiniai (ee) Ekstenzijos geno atveju, nes norint, kad agouti būtų veiksmingas, juose turi būti juodo pigmento. Aguti spalvos kailio testas (P907) nustato Agouti geno genetinį statusą. Agouti genas turi du variantus (alelius). Dominuojantis A alelis riboja juodąjį pigmentą tam tikrose kūno vietose, o recesyvinis a alelis tolygiai paskirsto juodąjį pigmentą po visą kūną. Tik tada, kai arklys turi dvi recesyvinio a alelio (homozigotinis aa) kopijas, juodasis pigmentas pasiskirsto tolygiai. Juodas pigmentas pasiskirsto keliose kūno vietose, jei yra bent viena alelio A kopija. Visi žirgai, nepaisant jų kailio spalvos, turi juodo pigmento pasiskirstymo genetiką, tačiau jis ne visada yra fiziškai matomas.

Agouti kailio spalvos testas apima šiuos rezultatus. Šioje schemoje parodomi Agouti kailio spalvos bandymo rezultatai kartu su galimais kaštoninės kailio spalvos testais:

Rezultatas - Agouti

Rezultatas - kaštoninė

Kailio spalva

Apibūdinimas

a/a

E/E arba E/e

Juodas

Nustatytas tik recesyvinis a alelis. Juodas pigmentas pasiskirsto tolygiai. Jei arklys yra e/e ,,Extension'' genui, pagrindinė spalva yra juoda, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik a alelį.

a/a

e/e

Kaštoninė, bėra

Nustatytas tik recesyvinis a alelis. Juodas pigmentas pasiskirsto tolygiai. Jei arklys yra e/e ,,Extension'' genui, pagrindinė spalva yra kaštoninė arba bėra, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik a alelį.

A/a

E/E arba E/e

Bėra, ruda

Žirgas yra heterozigotinis Agouti spalvos atžvilgiu. Juodas pigmentas pasiskirsto taškuose. Jei arklys yra e/e ,,Extension'' genui, pagrindinė spalva yra bėra arba ruda, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti A arba a alelį.

A/a

e/e

Kaštoninė, bėra

Žirgas yra heterozigotinis Agouti spalvos atžvilgiu. Juodas pigmentas pasiskirsto taškuose. Jei arklys yra e/e ,,Extension'' genui, pagrindinė spalva yra kaštoninė arba bėra, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti A arba a alelį.

A/A

E/E arba E/e

Bėra, ruda

Nustatytas tik dominantinis A alelis. Juodas pigmentas pasiskirsto taškuose. Jei arklys yra e/e ,,Extension'' genui, pagrindinė spalva yra bėra arba ruda, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik A alelį ir negali turėti juodos spalvos palikuonių.

A/A

e/e

Kaštoninė, bėra

Nustatytas tik dominantinis A alelis. Juodas pigmentas pasiskirsto taškuose. Jei arklys yra e/e ,,Extension'' genui, pagrindinė spalva yra kaštoninė arba bėra, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik A alelį ir negali turėti juodos spalvos palikuonių.

GRĮŽTI Į VIRŠŲ

NUŠVIESĖJIMAI:

P713 Kreminė nušviesėjusi kailio spalva

Kreminės spalvos nušviesėjimo genas turi įtakos tiek raudonam, tiek juodam pigmentui ir nušviesina pagrindinę kailio spalvą iki šviesesnių kailio atspalvių. Keliose veislėse tai laikoma pageidautinu bruožu. Kreminės spalvos nušviesėjimo genas yra atsakingas už palomino, baravyko, dūminio juodo, kremello, perlo ir dūminio kremo kailių spalvas. Arklys taip pat gali nešioti kitų modifikuojančių genų mutacijas, kurios gali dar labiau paveikti jo kailio spalvą. Kreminės spalvos nušviesėjimo kailio testas (P713) tiria MATP geno genetinę būklę. MATP genas turi du variantus (alelius). Cr alelis yra pusiau dominantinis. Viena Cr alelio kopija nušviesina kailio spalvą vieną kartą, todėl gaunasi palomino, baravyko arba dūminės juodos spalva. Dvi Cr alelio kopijos nušviesina kailio spalvą dvigubai, o tai lemia kremello, perlo ar dūminę kreminę spalvas. Poveikis juodam pigmentui gali būti labai menkas. Arkliai, turintys dvi Cr alelio kopijas, taip pat vadinami „dvigubai nušviesėjusiais“ arba „mėlynų akių kreminiais“ ir pasižymi keliomis savybėmis. Akys yra šviesiai mėlynos, blyškesnės nei nepigmentuotos mėlynos akys, susijusios su balta spalva arba baltomis žymėmis, o oda yra rožinės spalvos. N alelis yra recesyvus ir nedaro įtakos pagrindinei spalvai.

Kreminės nušviesėjusios kailio spalvos testas apima šiuos rezultatus. Šioje schemoje parodomi kreminės nušviesėjusios kailio spalvos bandymo rezultatai kartu su galimais pagrindinės kailio spalvos testais (kaštoninės ir Agouti kailio spalvos testai):

Rezultatas - kreminės spalvos nušviesėjimas

Rezultatas - kaštoninė + Agouti

Kailio spalva

Apibūdinimas

N/N

e/e + A/A, A/a arba a/a

 

Kaštoninė, bėra

Nenušviesėjusi Pagrindinė spalva yra kaštoninė arba bėra, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

N/N

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Bėra, ruda

Nenušviesėjusi Pagrindinė spalva yra bėra, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

N/N

E/E arba E/e + a/a

Juodas

Nenušviesėjusi Pagrindinė spalva yra juoda, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

N/Cr

e/e + A/A, A/a arba a/a

 

Palomino

 

Heterozigotinis nušviesėjimas, viena Cr alelio kopija. Pagrindinė spalva - kaštoninė arba bėra, nušviesinama iki ,,Palomino'' spalvos, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba Cr alelį.

N/Cr

E/E arba E/e + A/A arba A/a

,,Buckskin''

Heterozigotinis nušviesėjimas, viena Cr alelio kopija. Pagrindinė kailio spalva - bėra / ruda, yra nušviesinama iki ,,buckskin''. Šias spalvas galima dar modifikuoti kitais spalvas modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba Cr alelį.

N/Cr

E/E arba E/e + a/a

Dūminė juoda

Heterozigotinis nušviesėjimas, viena Cr alelio kopija. Pagrindinė kailio spalva - juoda, yra nušviesinama iki dūminės juodos. Šias spalvas galima dar modifikuoti kitais spalvas modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba Cr alelį.

Cr/Cr

e/e + A/A, A/a arba a/a

 

,,Cremello''

 

Dvigubas nušviesinimas, dvi Cr alelio kopijos. Pagrindinė kailio spalva - kaštoninė / bėra, yra nušviesinama iki ,,Cremello''. Šias spalvas galima dar modifikuoti kitais spalvas modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik Cr alelį.

Cr/Cr

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Perlo

Dvigubas nušviesinimas, dvi Cr alelio kopijos. Pagrindinė spalva - bėra / ruda, nušviesinama iki perlo spalvos, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Šias spalvas galima dar modifikuoti kitais spalvas modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik Cr alelį.

Cr/Cr

E/E arba E/e + a/a

Dūminė kreminė

Dvigubas nušviesinimas, dvi Cr alelio kopijos. Pagrindinė kailio spalva - juoda, yra nušviesinama iki dūminės kreminės. Šias spalvas galima dar modifikuoti kitais spalvas modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik Cr alelį.

GRĮŽTI Į VIRŠŲ

P853 Nušviesėjusi šampaninė kailio spalva

Šampano spalvos nušviesėjimo genas, praskiedus pigmentą, pašviesina arklio kailio spalvą. Nušviesėjusios šampano kailio spalvos arklių oda yra rausvos/levandos spalvos ir su amžiumi tampa dėmėta; dėmės ypač pastebimos aplink akis, snukį, po uodega, tešmeniu ir lytiniais organais. Vos gimusio kumeliuko akių spalva yra melsvai žalia, o senstant tamsėja iki gintaro spalvos. Šampaninė spalva turi įtakos arklių kailio spalvai:

Kaštoninė / bėra -> Auksinė šampaninė:   auksinė kailio spalva ir dažnai šieno spalvos karčiai ir uodega. Auksiniai šampaniniai arkliai yra vizualiai panašūs į ,,Palomino'' arklius.

Gelsvai rusva / ruda -> Gintarinė šampaninė:       rusvas kailis su rudais taškais

                                                             (karats vadinama gintarinė ,,Buckskin'')

Juoda -> Klasikinė šampaninė:               tamsesnė ruda kailio spalva su rudais taškais

Arklys taip pat gali nešioti kitų modifikuojančių genų mutacijas, kurios gali dar labiau paveikti jo kailio spalvą. Nušviesėjusios šampaninės kailio spalvos tyrimas (P853) tiria genetinę SLC36A1 geno būklę. Šis genas turi du variantus (alelius). Dominantinis Ch alelis lemia nušviesėjimą, o recesyvinis N alelis nedaro įtakos pagrindinei spalvai.

Šampaninės nušviesėjusios kailio spalvos testas apima šiuos rezultatus. Šioje schemoje parodomi šampaninės nušviesėjusios kailio spalvos bandymo rezultatai kartu su galimais pagrindinės kailio spalvos testais (kaštoninės ir Agouti kailio spalvos testai):

Rezultatas - šampaninės spalvos nušviesėjimas

Rezultatas - kaštoninė + Agouti

Kailio spalva

Apibūdinimas

N/N

e/e + A/A, A/a arba a/a

 

Kaštoninė, bėra

 

Nenušviesėjusi Pagrindinė spalva - kaštoninė / bėra nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

N/N

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Bėra, ruda

Nenušviesėjusi Pagrindinė spalva - bėra / ruda nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

N/N

E/E arba E/e + a/a

Juodas

Nenušviesėjusi Pagrindinė juoda spalva nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

N/Ch

e/e + A/A, A/a arba a/a

 

Auksinė šampaninė

 

Viena dominantinio Ch alelo kopija. Pagrindinė spalva - kaštoninė / bėra yra nušviesinama iki auksinės šampaninės, nebent modifikuojama kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba Ch alelį.

N/Ch

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Gintarinė šampaninė

Viena dominantinio Ch alelo kopija. Pagrindinė spalva - gelsvai rusva / ruda yra nušviesinama iki gintarinės šampaninės, nebent modifikuojama kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba Ch alelį.

N/Ch

E/E arba E/e + a/a

Klasikinė šampaninė

Viena dominantinio Ch alelo kopija. Pagrindinė spalva - juoda yra nušviesinama iki klasikinės šampaninės, nebent modifikuojama kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba Ch alelį.

Ch/Ch

e/e + A/A, A/a arba a/a

 

Auksinė šampaninė

 

Dvi dominantinio Ch alelo kopijos. Pagrindinė spalva - kaštoninė / bėra yra nušviesinama iki auksinės šampaninės, nebent modifikuojama kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik Ch alelį.

Ch/Ch

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Gintarinė šampaninė

Dvi dominantinio Ch alelo kopijos. Pagrindinė spalva - gelsvai rusva / ruda yra nušviesinama iki gintarinės šampaninės, nebent modifikuojama kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik Ch alelį.

Ch/Ch

E/E arba E/e + a/a

Klasikinė šampaninė

Dvi dominantinio Ch alelo kopijos. Pagrindinė spalva - juoda yra nušviesinama iki klasikinės šampaninės, nebent modifikuojama kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik Ch alelį.

GRĮŽTI Į VIRŠŲ

P660 ,,Dun'' nušviesėjusi kailio spalva

,,Dun'' nušviesėjimo genas pašviesina arklio kailio spalvą, pašviesindamas kūno spalvą, paliekant galvą, blauzdas, karčius ir uodegą nenušviesintus. ,,Dun'' taip pat paprastai būdingi „primityvūs žymėjimai“, kuomet beveik visi ,,dun'' žirgai turi bent jau nugaros juostą, tačiau kitų primityvių ženklų buvimas skiriasi. Kiti įprasti žymėjimai gali būti horizontalios kojų juostos, skersinės juostos per pečius ir lengvesni apsauginiai plaukai palei tamsių karčių ir uodegos kraštus. ,,Dun'' nušviesinto kailio spalva su primityviu žymėjimu laikoma „laukinio tipo“ spalva ir yra laukinių arklių, tokių kaip Prževalskio arkliai, spalva. ,,Dun'' nušviesina tiek raudoną, tiek juodą pigmentą, o gaunamos spalvos yra abrikoso, aukso, tamsiai pilka, alyvuogių ir dar daug subtilių variantų. Arklys taip pat gali nešioti kitų modifikuojančių genų mutacijas, kurios gali dar labiau paveikti jo kailio spalvą. ,,Dun'' nušviesėjimo kailio spalvos testas (P660) tiria TBX3 geno genetinę būklę. Šis genas turi tris variantus (alelius); D alelis dominuoja virš nd1 ir nd2 alelių; nd1 alelis dominuoja virš nd2. D dominuojantis alelis lemia ,,Dun'' nušviesėjimą su primityviais žymėjimais. nd1 alelis nenušviesina arklio kailio spalvos, yra primityvių žymėjimų, tačiau išraiška kinta. nd2 alelis neturi įtakos pagrindinei spalvai.

,,Dun'' nušviesėjusios kailio spalvos testas apima šiuos rezultatus. Šioje schemoje parodomi ,,dun'' nušviesėjusios kailio spalvos bandymo rezultatai kartu su galimais pagrindinės kailio spalvos testais (kaštoninės ir Agouti kailio spalvos testai):

Rezultatas - ,,Dun'' nušviesėjimas

Rezultatas - kaštoninė + Agouti

Kailio spalva

Apibūdinimas

nd2/nd2

e/e + A/A, A/a arba a/a

 

Kaštoninė, bėra. Jokio primityvaus žymėjimo

Dvi nd2 alelo kopijos. Kailio spalva nėra nušviesinama ir nenustatoma jokių primityvių žymėjimų. Pagrindinė spalva - kaštoninė / bėra nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik nd2 alelį.

nd2/nd2

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Bėra, ruda. Jokio primityvaus žymėjimo

Dvi nd2 alelo kopijos. Kailio spalva nėra nušviesinama ir nenustatoma jokių primityvių žymėjimų. Pagrindinė spalva - bėra / ruda nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik nd2 alelį.

nd2/nd2

E/E arba E/e + a/a

Juodas. Jokio primityvaus žymėjimo

Dvi nd2 alelo kopijos. Kailio spalva nėra nušviesinama ir nenustatoma jokių primityvių žymėjimų. Pagrindinė juoda spalva nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik nd2 alelį.

nd1/nd2

e/e + A/A, A/a arba a/a

 

 

Kaštoninė, bėra. Gali būti primityvių žymėjimų

Viena nd1 alelo kopija ir viena nd2 alelio kopija. nd1 alelis dominuoja prieš nd2 alelį. Kailio spalva nenušviesėja. Gali būti primityvių žymėjimų. Spalvą galima dar modifikuoti kitais spalvas modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti nd1 arba nd2 alelį.

nd1/nd2

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Bėra, ruda. Gali būti primityvių žymėjimų

Viena nd1 alelo kopija ir viena nd2 alelio kopija. nd1 alelis dominuoja prieš nd2 alelį. Kailio spalva nenušviesėja. Gali būti primityvių žymėjimų. Spalvą galima dar modifikuoti kitais spalvas modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti nd1 arba nd2 alelį.

nd1/nd2

E/E arba E/e + a/a

Juodas. Gali būti primityvių žymėjimų

Viena nd1 alelo kopija ir viena nd2 alelio kopija. nd1 alelis dominuoja prieš nd2 alelį. Kailio spalva nenušviesėja. Gali būti primityvių žymėjimų. Spalvą galima dar modifikuoti kitais spalvas modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti nd1 arba nd2 alelį.

nd1/nd1

e/e + A/A, A/a arba a/a

 

Kaštoninė, bėra. Gali būti primityvių žymėjimų

Dvi nd1 alelio kopijos. Kailio spalva nenušviesėja. Gali būti primityvių žymėjimų. Spalvą galima dar modifikuoti kitais spalvas modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik nd1 alelį.

nd1/nd1

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Bėra, ruda. Gali būti primityvių žymėjimų

 

Dvi nd1 alelio kopijos. Kailio spalva nenušviesėja. Gali būti primityvių žymėjimų. Spalvą galima dar modifikuoti kitais spalvas modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik nd1 alelį.

nd1/nd1

E/E arba E/e + a/a

Juodas. Gali būti primityvių žymėjimų

 

Dvi nd1 alelio kopijos. Kailio spalva nenušviesėja. Gali būti primityvių žymėjimų. Spalvą galima dar modifikuoti kitais spalvas modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik nd1 alelį.

D/nd2

e/e + A/A, A/a arba a/a

 

Nušviesėjusi raudona. Su primityviais žymėjimais

Viena dominantinio D alelio kopija ir viena nd2 alelio kopija. Kailio spalva yra ,,dun'' nušviesinama ir nustatoma primityvių žymėjimų. Spalvą galima dar modifikuoti kitais spalvas modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti D arba nd2 alelį.

D/nd2

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Nušviesėjusi bėra. Su primityviais žymėjimais

Viena dominantinio D alelio kopija ir viena nd2 alelio kopija. Kailio spalva yra ,,dun'' nušviesinama ir nustatoma primityvių žymėjimų. Spalvą galima dar modifikuoti kitais spalvas modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti D arba nd2 alelį.

D/nd2

E/E arba E/e + a/a

Nušviesėjusi mėlyna. Su primityviais žymėjimais

Viena dominantinio D alelio kopija ir viena nd2 alelio kopija. Kailio spalva yra ,,dun'' nušviesinama ir nustatoma primityvių žymėjimų. Spalvą galima dar modifikuoti kitais spalvas modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti D arba nd2 alelį.

D/nd1

e/e + A/A, A/a arba a/a

 

Nušviesėjusi raudona. Su primityviais žymėjimais

Viena dominantinio D alelio kopija ir viena nd1 alelio kopija. Kailio spalva yra ,,dun'' nušviesinama ir nustatoma primityvių žymėjimų. Spalvą galima dar modifikuoti kitais spalvas modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti D arba nd1 alelį.

D/nd1

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Nušviesėjusi bėra. Su primityviais žymėjimais

Viena dominantinio D alelio kopija ir viena nd1 alelio kopija. Kailio spalva yra ,,dun'' nušviesinama ir nustatoma primityvių žymėjimų. Spalvą galima dar modifikuoti kitais spalvas modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti D arba nd1 alelį.

D/nd1

E/E arba E/e + a/a

Nušviesėjusi mėlyna. Su primityviais žymėjimais

Viena dominantinio D alelio kopija ir viena nd1 alelio kopija. Kailio spalva yra ,,dun'' nušviesinama ir nustatoma primityvių žymėjimų. Spalvą galima dar modifikuoti kitais spalvas modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti D arba nd1 alelį.

D/D

e/e + A/A, A/a arba a/a

Nušviesėjusi raudona. Su primityviais žymėjimais

Dvi dominantinio D alelo kopijos. Kailio spalva yra ,,dun'' nušviesinama ir nustatoma primityvių žymėjimų. Spalvą galima dar modifikuoti kitais spalvas modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik D alelį.

D/D

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Bėra, klasikinė, ,,Zebra dun''. Su primityviais žymėjimais

Dvi dominantinio D alelo kopijos. Kailio spalva yra ,,dun'' nušviesinama ir nustatoma primityvių žymėjimų. Spalvą galima dar modifikuoti kitais spalvas modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik D alelį.

D/D

E/E arba E/e + a/a

Mėlyna, ,,Mouse dun''. Su primityviais žymėjimais

Dvi dominantinio D alelo kopijos. Kailio spalva yra ,,dun'' nušviesinama ir nustatoma primityvių žymėjimų. Spalvą galima dar modifikuoti kitais spalvas modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik D alelį.

GRĮŽTI Į VIRŠŲ

P783 Perlo nušviesėjusi kailio spalva

Perlo spalvos nušviesėjimo genas, praskiedus raudoną pigmentą, pašviesina arklio kailio spalvą. Pagrindinė kaštoninė spalva nušviesinama iki blyškios, lygios abrikoso spalvos, kūno, liemens ir uodegos srityse. Odos spalva taip pat blyški. Perlo spalvos nušviesėjimas taip pat vadinamas „Barlink faktoriumi“. Perlo nušviesėjimo kailio spalvos tyrimas (P783) tiria genetinę SLC45A2 geno būklę. Šis genas turi du variantus (alelius). Prl alelis recesyviniu būdu lemia perlo spalvos nušviesėjimą. Tai reiškia, kad tik žirgai su dviem Prl alelio kopijomis, be ryškių akių spalvų, turi šviesesnį kailį, karčius ir uodegą. Dominantinis alelis N neturi įtakos kailio spalvai.

Perlo spalvos nušviesėjimas sąveikauja su kreminės spalvos nušviesėjimu ir sukuria pseudo-dvigubai nušviesėjus fenotipus, įskaitant blyškią odą ir mėlynas/žalias akis. Taigi, jei arklys turi vieną Prl alelio kopiją ir kreminės spalvos nušviesėjimą (Cr alelis), jis yra dvigubai praskiestas - pseudo-kremelas arba pseudo-dūminės kreminės spalvos.

Arklys taip pat gali nešioti kitų modifikuojančių genų mutacijas, kurios gali dar labiau paveikti jo kailio spalvą.

Perlo nušviesėjusios kailio spalvos testas apima šiuos rezultatus. Šioje schemoje parodomi perlo nušviesėjusios kailio spalvos bandymo rezultatai kartu su galimais pagrindinės kailio spalvos testais (kaštoninės ir Agouti kailio spalvos testai):

Rezultatas - perlo spalvos nušviesėjimas

Rezultatas - kaštoninė + Agouti

Kailio spalva

Apibūdinimas

N/N

e/e + A/A, A/a arba a/a

Kaštoninė, bėra

Nenušviesėjusi Pagrindinė spalva - kaštoninė / bėra nėra nušviesinama, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

N/N

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Bėra, ruda

Nenušviesėjusi Pagrindinė spalva - bėra / ruda nėra nušviesinama, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį

N/N

E/E arba E/e + a/a

Juodas

Nenušviesėjusi Pagrindinė juoda spalva nėra nušviesinama, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį

N/Prl

e/e + A/A, A/a arba a/a

 

Kaštoninė, bėra

Viena recesyvinio Prl alelo kopija. Pagrindinė spalva - kaštoninė / bėra nėra nušviesinama, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Jei nustatomas kreminės spalvos nušviesėjimas, tai lemia pseudo dvigubą nušviesėjimą. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba Prl alelį.

N/Prl

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Bėra, ruda

Viena recesyvinio Prl alelo kopija. Pagrindinė spalva - bėra / ruda nėra nušviesinama, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Jei nustatomas kreminės spalvos nušviesėjimas, tai lemia pseudo dvigubą nušviesėjimą. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba Prl alelį.

N/Prl

E/E arba E/e + a/a

Juodas

Viena recesyvinio Prl alelo kopija. Pagrindinė juoda spalva nėra nušviesinama, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Jei nustatomas kreminės spalvos nušviesėjimas, tai lemia pseudo dvigubą nušviesėjimą. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba Prl alelį.

Prl/Prl

e/e + A/A, A/a arba a/a

 

Perlo spalvos nušviesėjimas

Dvi recesyvinio Prl alelo kopijos. Pagrindinė kaštoninė / bėra spalva nušviesinama iki blyškios, lygios abrikoso spalvos, kūno, liemens ir uodegos srityse. Šią spalvą galima dar modifikuoti kitais spalvas modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik Prl alelį.

Prl/Prl

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Perlo spalvos nušviesėjimas

Dvi recesyvinio Prl alelo kopijos. Pagrindinė kailio spalva - bėra / ruda, yra nušviesinama iki pašviesinto kailio, karčių ir uodegos. Šią spalvą galima dar modifikuoti kitais spalvas modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik Prl alelį.

Prl/Prl

E/E arba E/e + a/a

Perlo spalvos nušviesėjimas

Dvi recesyvinio Prl alelo kopijos. Pagrindinė juoda kailio spalva yra nušviesinama iki pašviesinto kailio, karčių ir uodegos. Šią spalvą galima dar modifikuoti kitais spalvas modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik Prl alelį.

GRĮŽTI Į VIRŠŲ

P784 Nušviesėjusi sidabrinė kailio spalva / MCOA

Sidabrinės spalvos nušviesėjimo genas praskiedžia juodą pigmentą, tačiau neturi įtakos raudonam pigmentui. Sidabrinės spalvos nušviesėjimo geno poveikis gali labai skirtis. Karčiai ir uodega pašviesėja iki linų arba sidabrinės pilkos, o kai kuriems žirgams senstant galimi patamsėjimai. Juodas arklys bus nušviesinamas iki šokoladinės spalvos su pašviesintais karčiais ir uodega. Bay arklys su sidabrinės spalvos nušviesėjimu paprastai turės pašviesintus karčius, uodegą bei apatines kojų vietas (sritis su juodu pigmentu). Arklys taip pat gali nešioti kitų modifikuojančių genų mutacijas, kurios gali dar labiau paveikti jo kailio spalvą.

Nušviesėjusios sidabrinės kailio spalvos testas (P784) tiria PMEL17 geno genetinę būklę. Šis genas turi du variantus (alelius). Dominantinis Z alelis lemia nušviesėjimą, o recesyvinis N alelis nedaro įtakos pagrindinei spalvai.

Ta pati mutacija, lemianti sidabrinę kailio spalvą, taip pat siejama su daugybinėmis įgimtomis akių anomalijomis (MCOA) - įvairiausiais akių defektais, pasireiškiančiais priekinėje ir užpakalinėje akies dalyse. Sindromo sunkumas priklauso nuo kiekio, todėl arkliai, turintys 1 Z alelio kopiją, turi mažiau sunkių požymių nei tie, kurie turi 2 Z alelio kopijas.

Nušviesėjusios sidabrinės kailio spalvos testas apima šiuos rezultatus. Šioje schemoje parodomi nušviesėjusios sidabrinės kailio spalvos bandymo rezultatai kartu su galimais pagrindinės kailio spalvos testais (kaštoninės ir Agouti kailio spalvos testai):

Rezultatas - nušviesėjusi sidabrinė spalva

Rezultatas - kaštoninė + Agouti

Kailio spalva

Apibūdinimas

N/N

e/e + A/A, A/a arba a/a

 

Kaštoninė, bėra

 

Nenušviesėjusi Pagrindinė spalva - kaštoninė / bėra nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

N/N

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Bėra, ruda

Nenušviesėjusi Pagrindinė spalva - bėra / ruda nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

N/N

E/E arba E/e + a/a

Juodas

Nenušviesėjusi Pagrindinė juoda spalva nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

N/Z

e/e + A/A, A/a arba a/a

 

Kaštoninė, bėra

 

Viena dominantinio Z alelio kopija. Pagrindinė spalva - kaštoninė / bėra nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba Z alelį.

N/Z

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Nušviesėjusi sidabrinė ant bėros ir rudos

Viena dominantinio Z alelio kopija. Gelsvai rusvos / rudos spalvos arkliams juodas pigmentas, esantis ant kojų apatinės dalies, yra nušviesinamas, o karčiai ir uodega yra nušviesinama iki linų spalvos. Spalvą galima dar modifikuoti kitais spalvas modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba Z alelį.

N/Z

E/E arba E/e + a/a

Šokoladinė

Viena dominantinio Z alelio kopija. Pagrindinė juoda kailio spalva yra nušviesinama iki šokoladinio kailio, su linų spalvos karčiais ir uodega. Spalvą galima dar modifikuoti kitais spalvas modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba Z alelį.

Z/Z

e/e + A/A, A/a arba a/a

 

Kaštoninė, bėra

 

Dvi dominantinio Z alelio kopijos. Pagrindinė spalva - kaštoninė / bėra nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik Z alelį.

Z/Z

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Nušviesėjusi sidabrinė ant bėros ir rudos

Dvi dominantinio Z alelio kopijos. Gelsvai rusvos / rudos spalvos arkliams juodas pigmentas, esantis ant kojų apatinės dalies, yra nušviesinamas, o karčiai ir uodega yra nušviesinama iki linų spalvos. Spalvą galima dar modifikuoti kitais spalvas modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik Z alelį.

Z/Z

E/E arba E/e + a/a

Šokoladinė

Dvi dominantinio Z alelio kopijos. Pagrindinė juoda kailio spalva yra nušviesinama iki šokoladinio kailio, su linų spalvos karčiais ir uodega. Spalvą galima dar modifikuoti kitais spalvas modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik Z alelį.

GRĮŽTI Į VIRŠŲ

Raštai:

P591 Kailio spalva dominantinė balta 1

Baltas arklių raštas yra žinomas kaip dominuojanti balta arba balta. Dominantiniai balti raštai yra įvairūs: nuo minimalių į Sabino panašų taškuotumą iki visiškai baltų žirgų. Dominuojančių baltų žirgų akių spalva yra ruda. Yra nustatyta apie 20 skirtingų mutacijų, susijusių su baltais raštais. Visos mutacijos randamos KIT gene. Išskyrus W20. Dauguma žinomų baltos spalvos dominuojančių mutacijų atsirado neseniai ir yra apribotos konkrečiomis lnijomis veislėse. Dominantinės baltos kailio spalvos 1 testas (P591) tiria KIT geno mutaciją, vadinamą W18. Šis testas nustato du variantus (alelius). W18 alelis yra dominantinis. Viena ar dvi W18 alelio kopijos lemia arklius, kuriems būdingas baltas dėmėtumas, tačiau konkretaus rašto neįmanoma numatyti. N alelis yra recesyvus ir nedaro įtakos pagrindinei spalvai.

Dominantinės baltos 1 kailio spalvos testas apima šiuos rezultatus. Šioje schemoje parodomi dominantinės baltos 1 kailio spalvos bandymo rezultatai kartu su galimais pagrindinės kailio spalvos testais (kaštoninės ir Agouti kailio spalvos testai):

Rezultatas - dominantinė balta 1

Rezultatas - kaštoninė + Agouti

Kailio spalva

Apibūdinimas

N/N

e/e + A/A, A/a arba a/a

 

Kaštoninė, bėra

 

Ne dominantinė balta. Pagrindinė spalva - kaštoninė / bėra nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

N/N

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Bėra, ruda

Ne dominantinė balta. Pagrindinė spalva - bėra / ruda nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

N/N

E/E arba E/e + a/a

Juodas

Ne dominantinė balta. Pagrindinė juoda spalva nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

N/W18

e/e + A/A, A/a arba a/a

 

Kaštoninė / bėra su dominantiniu baltu raštu

Dominantinis baltas raštas. Viena W18 alelo kopija. Arklys turės tam tikrą baltų dėmių laipsnį, tačiau konkretaus modelio neįmanoma nustatyti, nebent jį pakeis kiti spalvą modifikuojantys genai. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba W18 alelį.

N/W18

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Ruda / bėra su dominantiniu baltu raštu

Dominantinis baltas raštas. Viena W18 alelo kopija. Arklys turės tam tikrą baltų dėmių laipsnį, tačiau konkretaus modelio neįmanoma nustatyti, nebent jį pakeis kiti spalvą modifikuojantys genai. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba W18 alelį.

N/W18

E/E arba E/e + a/a

Juoda su dominantiniu baltu raštu

Dominantinis baltas raštas. Viena W18 alelo kopija. Arklys turės tam tikrą baltų dėmių laipsnį, tačiau konkretaus modelio neįmanoma nustatyti, nebent jį pakeis kiti spalvą modifikuojantys genai. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba W18 alelį.

W18/W18

e/e + A/A, A/a arba a/a

Kaštoninė / bėra su dominantiniu baltu raštu

Dominantinis baltas raštas. Dvi W18 alelo kopijos. Arklys turės tam tikrą baltų dėmių laipsnį, tačiau konkretaus modelio neįmanoma nustatyti, nebent jį pakeis kiti spalvą modifikuojantys genai. Savo palikuonims jis gali perduoti tik W18 alelį.

W18/W18

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Ruda / bėra su dominantiniu baltu raštu

Dominantinis baltas raštas. Dvi W18 alelo kopijos. Arklys turės tam tikrą baltų dėmių laipsnį, tačiau konkretaus modelio neįmanoma nustatyti, nebent jį pakeis kiti spalvą modifikuojantys genai. Savo palikuonims jis gali perduoti tik W18 alelį.

W18/W18

E/E arba E/e + a/a

Juoda su dominantiniu baltu raštu

Dominantinis baltas raštas. Dvi W18 alelo kopijos. Arklys turės tam tikrą baltų dėmių laipsnį, tačiau konkretaus modelio neįmanoma nustatyti, nebent jį pakeis kiti spalvą modifikuojantys genai. Savo palikuonims jis gali perduoti tik W18 alelį.

GRĮŽTI Į VIRŠŲ

P592 Kailio spalva dominantinė balta 3

Baltas arklių raštas yra žinomas kaip dominuojanti balta arba balta. Dominantiniai balti raštai yra įvairūs: nuo minimalių į Sabino panašų taškuotumą iki visiškai baltų žirgų. Dominuojančių baltų žirgų akių spalva yra ruda. Yra nustatyta apie 20 skirtingų mutacijų, susijusių su baltais raštais. Visos mutacijos randamos KIT gene. Išskyrus W20. Dauguma žinomų baltos spalvos dominuojančių mutacijų atsirado neseniai ir yra apribotos konkrečiomis lnijomis veislėse. Dominantinės baltos kailio spalvos 3 testas (P592) tiria KIT geno mutaciją, vadinamą W20. Šis testas nustato du variantus (alelius). W20 alelis yra dominantinis. Viena ar dvi W20 alelio kopijos turi nedidelį poveikį išreikštos baltos spalvos kiekiui. Panašu, kad kartu su kitais balto rašto genais padidėja baltos spalvos išraiška. N alelis yra recesyvus ir nedaro įtakos pagrindinei spalvai.

Dominantinės baltos 3 kailio spalvos testas apima šiuos rezultatus. Šioje schemoje parodomi dominantinės baltos 3 kailio spalvos bandymo rezultatai kartu su galimais pagrindinės kailio spalvos testais (kaštoninės ir Agouti kailio spalvos testai):

Rezultatas - dominantinė balta 3

Rezultatas - kaštoninė + Agouti

Kailio spalva

Apibūdinimas

N/N

e/e + A/A, A/a arba a/a

 

Kaštoninė, bėra

 

Ne dominantinė balta. Pagrindinė spalva - kaštoninė / bėra nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

N/N

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Bėra, ruda

Ne dominantinė balta. Pagrindinė spalva - bėra / ruda nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

N/N

E/E arba E/e + a/a

Juodas

Ne dominantinė balta. Pagrindinė juoda spalva nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

N/W20

e/e + A/A, A/a arba a/a

 

Kaštoninė / bėra su dominantiniu baltu raštu

Dominantinis baltas raštas. Viena W20 alelio kopija. Arklys turės tam tikrą baltų dėmių laipsnį, tačiau konkretaus modelio neįmanoma nustatyti, nebent jį pakeis kiti spalvą modifikuojantys genai. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba W20 alelį.

N/W20

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Ruda / bėra su dominantiniu baltu raštu

Dominantinis baltas raštas. Viena W20 alelio kopija. Arklys turės tam tikrą baltų dėmių laipsnį, tačiau konkretaus modelio neįmanoma nustatyti, nebent jį pakeis kiti spalvą modifikuojantys genai. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba W20 alelį.

N/W20

E/E arba E/e + a/a

Juoda su dominantiniu baltu raštu

Dominantinis baltas raštas. Viena W20 alelio kopija. Arklys turės tam tikrą baltų dėmių laipsnį, tačiau konkretaus modelio neįmanoma nustatyti, nebent jį pakeis kiti spalvą modifikuojantys genai. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba W20 alelį.

W20/W20

e/e + A/A, A/a arba a/a

Kaštoninė / bėra su dominantiniu baltu raštu

Dominantinis baltas raštas. Dvi W20 alelio kopijos. Arklys turės tam tikrą baltų dėmių laipsnį, tačiau konkretaus modelio neįmanoma nustatyti, nebent jį pakeis kiti spalvą modifikuojantys genai. Savo palikuonims jis gali perduoti tik W20 alelį.

W20/W20

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Ruda / bėra su dominantiniu baltu raštu

Dominantinis baltas raštas. Dvi W20 alelio kopijos. Arklys turės tam tikrą baltų dėmių laipsnį, tačiau konkretaus modelio neįmanoma nustatyti, nebent jį pakeis kiti spalvą modifikuojantys genai. Savo palikuonims jis gali perduoti tik W20 alelį.

W20/W20

E/E arba E/e + a/a

Juoda su dominantiniu baltu raštu

Dominantinis baltas raštas. Dvi W20 alelio kopijos. Arklys turės tam tikrą baltų dėmių laipsnį, tačiau konkretaus modelio neįmanoma nustatyti, nebent jį pakeis kiti spalvą modifikuojantys genai. Savo palikuonims jis gali perduoti tik W20 alelį.

GRĮŽTI Į VIRŠŲ

P593 ,,Macchiato'' kailio spalva (Dėmėta balta)

2008 m. kumeliukas su ryškiai baltai taškuotu kailiu gimė iš dviejų vienspalvių ,,Franches-Montagnes'' tėvų. Kailio spalva atrodo kaip baltų dėmių ir nušviesėjusio kailio spalvos derinys. Ji buvo pavadinta „Macchiato“. Klinikinis tyrimas parodė, kad ,,Macchiato'' eržilas buvo kurčias ir turėjo žemą progresuojantį spermatozoidų judrumą.

,,Macchiato'' kailio (Dėmėtos baltos) testas (P593) tiria MITF geno mutaciją. Šis testas nustato du variantus (alelius). M alelis yra dominantinis. Viena arba dvi M alelio kopijos lemia ,,Macchiato'' spalvos kailį. N alelis yra recesyvus ir nedaro įtakos pagrindinei spalvai.

,,Macchiato'' kailio (Dėmėtos baltos) testas pateikia šiuos rezultatus:

Rezultatas - ,,Macchiato'' spalva

Kailio spalva

Apibūdinimas

N/N

Ne ,,Macchiato''

 

Ne ,,Macchiato''. Pagrindinė spalva nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

N/M

,,Macchiato''

,,Macchiato'' raštas. Viena M alelo kopija. Arklys turi ,,Macchiato'' spalvos kailį, nebent jis modifikuojamas kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba M alelį.

M/M

,,Macchiato''

,,Macchiato'' raštas. Dvi M alelo kopijos. Arklys turi ,,Macchiato'' spalvos kailį, nebent jis modifikuojamas kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik M alelį.

GRĮŽTI Į VIRŠŲ

P512 Aptaškyta balta 1

Aptaškyta balta - kintamas baltų dėmių raštas, kuriam būdingos didelės ryškios, pailgos, baltos spalvos žymės ant kojų, kintamas baltas dėmėtumas ant pilvo, rausva oda ir dažnai mėlynos akys. Kitais atvejais nepigmentuoti plotai yra gana maži ir jų negalima atskirti nuo arklių, turinčių kitų subtilesnių depigmentacijos fenotipų. Aptaškytos baltos spalvos žirgai kartais būna kurti, visgi dauguma žirgų šiuo požymiu nepasižymi. Klausos praradimas atsiranda dėl būtinų plaukų ląstelių mirties, kurią sukelia melanocitų nebuvimas vidinėje ausyje. Nors dauguma margų žirgų, turi pigmento aplink ausis, kad būtų išvengta klausos praradimo, pigmento turi atsirasti vidinėje ausyje. Nustatytos kelios skirtingos mutacijos, susijusios su aptaškytais baltais raštais. Baltai dėmėto kailio 1 testas (P512) tiria MITF geno mutaciją, vadinamą SW1. Šis testas nustato du variantus (alelius). SW1 alelis yra dominantinis. Viena arba dvi SW1 alelio kopijos lemia baltai dėmėtą kailį. N alelis yra recesyvus ir nedaro įtakos pagrindinei spalvai.

Balto taškuotumo 1 kailio spalvos testas apima šiuos rezultatus. Šioje schemoje parodomi balto taškuotumo 1 kailio spalvos bandymo rezultatai kartu su galimais pagrindinės kailio spalvos testais (kaštoninės ir Agouti kailio spalvos testai):

Rezultatas - baltas taškuotumas 1

Rezultatas - kaštoninė + Agouti

Kailio spalva

Apibūdinimas

N/N

e/e + A/A, A/a arba a/a

 

Kaštoninė, bėra

 

Nėra balto taškuotumo. Pagrindinė spalva - kaštoninė / bėra nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

N/N

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Bėra, ruda

Nėra balto taškuotumo. Pagrindinė spalva - bėra / ruda nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

N/N

E/E arba E/e + a/a

Juodas

Nėra balto taškuotumo. Pagrindinė juoda spalva nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

N/SW1

e/e + A/A, A/a arba a/a

 

Kaštoninė / bėra su aptaškytu baltu raštu

Aptaškytos baltos modelis. Viena SW1 alelio kopija. Arklys turės tam tikrą baltų dėmių laipsnį, tačiau konkretaus modelio neįmanoma nustatyti, nebent jį pakeis kiti spalvą modifikuojantys genai. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba SW1 alelį.

N/SW1

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Ruda / bėra su aptaškytu baltu raštu

Aptaškytos baltos modelis. Viena SW1 alelio kopija. Arklys turės tam tikrą baltų dėmių laipsnį, tačiau konkretaus modelio neįmanoma nustatyti, nebent jį pakeis kiti spalvą modifikuojantys genai. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba SW1 alelį.

N/SW1

E/E arba E/e + a/a

Juoda su aptaškytu baltu raštu

Aptaškytos baltos modelis. Viena SW1 alelio kopija. Arklys turės tam tikrą baltų dėmių laipsnį, tačiau konkretaus modelio neįmanoma nustatyti, nebent jį pakeis kiti spalvą modifikuojantys genai. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba SW1 alelį.

SW1/SW1

e/e + A/A, A/a arba a/a

Kaštoninė / bėra su aptaškytu baltu raštu

Aptaškytos baltos modelis. Dvi SW1 alelio kopijos. Arklys turės tam tikrą baltų dėmių laipsnį, tačiau konkretaus modelio neįmanoma nustatyti, nebent jį pakeis kiti spalvą modifikuojantys genai. Savo palikuonims jis gali perduoti tik SW1 alelį.

SW1/SW1

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Ruda / bėra su aptaškytu baltu raštu

Aptaškytos baltos modelis. Dvi SW1 alelio kopijos. Arklys turės tam tikrą baltų dėmių laipsnį, tačiau konkretaus modelio neįmanoma nustatyti, nebent jį pakeis kiti spalvą modifikuojantys genai. Savo palikuonims jis gali perduoti tik SW1 alelį.

SW1/SW1

E/E arba E/e + a/a

Juoda su aptaškytu baltu raštu

Aptaškytos baltos modelis. Dvi SW1 alelio kopijos. Arklys turės tam tikrą baltų dėmių laipsnį, tačiau konkretaus modelio neįmanoma nustatyti, nebent jį pakeis kiti spalvą modifikuojantys genai. Savo palikuonims jis gali perduoti tik SW1 alelį.

GRĮŽTI Į VIRŠŲ

 

P513 Aptaškyta balta 2

Informacija apie šį testą bus netrukus.

GRĮŽTI Į VIRŠŲ

P514 Aptaškyta balta 3

Aptaškyta balta - kintamas baltų dėmių raštas, kuriam būdingos didelės ryškios, pailgos, baltos spalvos žymės ant kojų, kintamas baltas dėmėtumas ant pilvo, rausva oda ir dažnai mėlynos akys. Kitais atvejais nepigmentuoti plotai yra gana maži ir jų negalima atskirti nuo arklių, turinčių kitų subtilesnių depigmentacijos fenotipų. Aptaškytos baltos spalvos žirgai kartais būna kurti, visgi dauguma žirgų šiuo požymiu nepasižymi. Klausos praradimas atsiranda dėl būtinų plaukų ląstelių mirties, kurią sukelia melanocitų nebuvimas vidinėje ausyje. Nors dauguma margų žirgų, turi pigmento aplink ausis, kad būtų išvengta klausos praradimo, pigmento turi atsirasti vidinėje ausyje. Nustatytos kelios skirtingos mutacijos, susijusios su aptaškytais baltais raštais. Baltai dėmėto kailio 3 testas (P514) tiria MITF geno mutaciją, vadinamą SW3. Šis testas nustato du variantus (alelius). SW3 alelis yra dominantinis. Viena arba dvi SW3 alelio kopijos lemia baltai dėmėtą kailį. Spėjama, kad dvi SW3 alelio kopijos yra mirtinos (kumeliukas miršta). N alelis yra recesyvus ir nedaro įtakos pagrindinei spalvai.

Balto taškuotumo 3 kailio spalvos testas apima šiuos rezultatus. Šioje schemoje parodomi balto taškuotumo 3 kailio spalvos bandymo rezultatai kartu su galimais pagrindinės kailio spalvos testais (kaštoninės ir Agouti kailio spalvos testai):

Rezultatas - baltas taškuotumas 3

Rezultatas - kaštoninė + Agouti

Kailio spalva

Apibūdinimas

N/N

e/e + A/A, A/a arba a/a

 

Kaštoninė, bėra

 

Nėra balto taškuotumo. Pagrindinė spalva - kaštoninė / bėra nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

N/N

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Bėra, ruda

Nėra balto taškuotumo. Pagrindinė spalva - bėra / ruda nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

N/N

E/E arba E/e + a/a

Juodas

Nėra balto taškuotumo. Pagrindinė juoda spalva nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

N/SW3

e/e + A/A, A/a arba a/a

 

Kaštoninė / bėra su aptaškytu baltu raštu

Aptaškytos baltos modelis. Viena SW3 alelio kopija. Arklys turės tam tikrą baltų dėmių laipsnį, tačiau konkretaus modelio neįmanoma nustatyti, nebent jį pakeis kiti spalvą modifikuojantys genai. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba SW3 alelį.

N/SW3

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Ruda / bėra su aptaškytu baltu raštu

Aptaškytos baltos modelis. Viena SW3 alelio kopija. Arklys turės tam tikrą baltų dėmių laipsnį, tačiau konkretaus modelio neįmanoma nustatyti, nebent jį pakeis kiti spalvą modifikuojantys genai. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba SW3 alelį.

N/SW3

E/E arba E/e + a/a

Juoda su aptaškytu baltu raštu

Aptaškytos baltos modelis. Viena SW3 alelio kopija. Arklys turės tam tikrą baltų dėmių laipsnį, tačiau konkretaus modelio neįmanoma nustatyti, nebent jį pakeis kiti spalvą modifikuojantys genai. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba SW3 alelį.

SW3/SW3

e/e + A/A, A/a arba a/a

Kaštoninė / bėra su aptaškytu baltu raštu

Aptaškytos baltos modelis. Dvi SW3 alelio kopijos. Arklys turės tam tikrą baltų dėmių laipsnį, tačiau konkretaus modelio neįmanoma nustatyti, nebent jį pakeis kiti spalvą modifikuojantys genai. Savo palikuonims jis gali perduoti tik SW3 alelį.

SW3/SW3

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Ruda / bėra su aptaškytu baltu raštu

Aptaškytos baltos modelis. Dvi SW3 alelio kopijos. Arklys turės tam tikrą baltų dėmių laipsnį, tačiau konkretaus modelio neįmanoma nustatyti, nebent jį pakeis kiti spalvą modifikuojantys genai. Savo palikuonims jis gali perduoti tik SW3 alelį.

SW3/SW3

E/E arba E/e + a/a

Juoda su aptaškytu baltu raštu

Aptaškytos baltos modelis. Dvi SW3 alelio kopijos. Arklys turės tam tikrą baltų dėmių laipsnį, tačiau konkretaus modelio neįmanoma nustatyti, nebent jį pakeis kiti spalvą modifikuojantys genai. Savo palikuonims jis gali perduoti tik SW3 alelį.

GRĮŽTI Į VIRŠŲ

P659 ,,Roan'' kailio spalva

,,Roan'' yra balto rašto kailis, susimaišęs su baltais ir spalvotais plaukais ant kūno, o tuo tarpu galva, blauzdos, karčiai ir uodega išlieka spalvoti. „Roan“ arkliai gimsta su šiuo raštu, nors tai gali būti akivaizdu tik tada, kai kumeliuko kailis nuslenka. Balti ir spalvoti plaukai yra tolygiai susimaišę žirguose, kurie paveldi klasikinį ,,Roan'' geną, kuris gali išsiskirti nuo kelių panašių raštų, vadinamų ,,roaningu''. ,,Roaning'' raštuose baltų plaukų pasiskirstymas yra netolygus, o ,,roaningo'' paveldimumas nėra apibrėžtas. Mutacija, sukelianti ,,Roan'' kailio spalvą, dar nebuvo nustatyta. ,,Roan'' kailio testas (P659) tiriant DNR žymenis, susijusius su kelių veislių ,,Roan'' kailio spalva, nustato ar arklys turi ,,Roan'' mutaciją bei kiek kopijų. Šiuo bandymu nustatomi trys variantai (aleliai): Rn, Rn* ir N. Rn alelis yra dominantinis. Viena arba dvi Rn alelio kopijos lemia ,,Roan'' spalvos kailį. Rn* alelis yra labai retas ir ne visada susijęs su ,,Roan'' kailio spalva. Šis alelis pastebėtas tik Tenesio žirgams ir ,,Rocky Mountain'' arkliams. N alelis yra recesyvus ir nedaro įtakos pagrindinei spalvai.

,,Roan'' kailio spalvos testas apima šiuos rezultatus. Šioje schemoje parodomi ,,Roan'' kailio spalvos bandymo rezultatai kartu su galimais pagrindinės kailio spalvos testais (kaštoninės ir Agouti kailio spalvos testai):

Rezultatas - ,,Roan''

Rezultatas - kaštoninė + Agouti

Kailio spalva

Apibūdinimas

N/N

e/e + A/A, A/a arba a/a

 

Kaštoninė, bėra

 

Ne ,,Roan''. Pagrindinė spalva - kaštoninė / bėra nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

N/N

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Bėra, ruda

Ne ,,Roan''. Pagrindinė spalva - bėra / ruda nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

N/N

E/E arba E/e + a/a

Juodas

Ne ,,Roan''. Pagrindinė juoda spalva nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

Rn/N

e/e + A/A, A/a arba a/a

 

Kaštoninė / bėra ,,Roan''

Viena dominantinio Rn alelio kopija. Spalva yra ,,Roan'' kaštoninė / bėra, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba Rn alelį.

Rn/N

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Ruda / bėra ,,Roan''

Viena dominantinio Rn alelio kopija. Spalva yra ,,Roan'' ruda / gelsvai rusva, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba Rn alelį.

Rn/N

E/E arba E/e + a/a

Juoda ,,Roan''

Viena dominantinio Rn alelio kopija. Spalva yra ,,Roan'' juoda, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba Rn alelį.

Rn*/N

e/e + A/A, A/a arba a/a

Kaštoninė / bėra arba kaštoninė / bėra ,,Roan''

Viena reto Rn* alelio kopija. Spalva yra kaštoninė / bėra arba ,,Roan'' kaštoninė / bėra, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba Rn* alelį.

Rn*/N

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Ruda / bėra arba ruda / bėra ,,Roan''

Viena reto Rn* alelio kopija. Spalva gali būti ruda / gelsvai rusva arba ,,Roan'' ruda / gelsvai rusva, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba Rn* alelį.

Rn*/N

E/E arba E/e + a/a

Juoda arba juoda ,,Roan''

Viena reto Rn* alelio kopija. Spalva gali būti juoda arba ,,Roan'' juoda, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba Rn* alelį.

Rn/Rn

e/e + A/A, A/a arba a/a

Kaštoninė / bėra ,,Roan''

Dvi dominantinio Rn alelo kopijos. Spalva yra ,,Roan'' kaštoninė / bėra, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik Rn alelį.

Rn/Rn

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Ruda / bėra ,,Roan''

Dvi dominantinio Rn alelo kopijos. Spalva yra ,,Roan'' ruda / gelsvai rusva, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik Rn alelį.

Rn/Rn

E/E arba E/e + a/a

Juoda ,,Roan''

Dvi dominantinio Rn alelo kopijos. Spalva yra ,,Roan'' juoda, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik Rn alelį.

Rn/Rn*

e/e + A/A, A/a arba a/a

Kaštoninė / bėra ,,Roan''

Viena dominantinio Rn alelio kopija ir viena reto Rn* alelio kopija. Spalva yra ,,Roan'' kaštoninė / bėra, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti Rn arba Rn* alelį.

Rn/Rn*

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Ruda / bėra ,,Roan''

Viena dominantinio Rn alelio kopija ir viena reto Rn* alelio kopija. Spalva yra ,,Roan'' ruda / gelsvai rusva, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti Rn arba Rn* alelį.

Rn/Rn*

E/E arba E/e + a/a

Juoda ,,Roan''

Viena dominantinio Rn alelio kopija ir viena reto Rn* alelio kopija. Spalva yra ,,Roan'' juoda, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti Rn arba Rn* alelį.

Rn*/Rn*

e/e + A/A, A/a arba a/a

Kaštoninė / bėra arba kaštoninė / bėra ,,Roan''

Dvi reto Rn* alelio kopijos. Spalva yra kaštoninė / bėra arba ,,Roan'' kaštoninė / bėra, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik Rn* alelį.

Rn*/Rn*

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Ruda / bėra arba ruda / bėra ,,Roan''

Dvi reto Rn* alelio kopijos. Spalva gali būti ruda / gelsvai rusva arba ,,Roan'' ruda / gelsvai rusva, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik Rn* alelį.

Rn*/Rn*

E/E arba E/e + a/a

Juoda arba juoda ,,Roan''

Dvi reto Rn* alelio kopijos. Spalva gali būti juoda arba ,,Roan'' juoda, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik Rn* alelį.

GRĮŽTI Į VIRŠŲ

P785 ,,Sabino'' kailio spalva 1

„Sabino“ yra bendras panašių baltų dėmių raštų apibūdinimas. ,,Sabino'' raštas apibūdinamas kaip netaisyklingas dėmėtumas dažniausiai ant kojų, pilvo ir snukio, dažnai su ,,roan'' efektu pagal baltų žymių kraštus. Aptikta mutacija, sukelianti vieno tipo ,,sabino'' modelį, buvo pavadinta Sabino1, nes jos nėra visuose ,,sabino'' raštuose. Tikriausiai yra daugiau mutacijų, lemiančių kitus ,,sabino'' modelius. ,,Sabino'' spalvos kailio testas (P713) tiria KIT geno genetinę būklę. Šis genas turi du variantus (alelius). SB1 alelis yra pusiau dominantinis. Viena SB1 alelio kopija lemia žirgus su pažeistomis ,,Sabino'' žymėmis ir nedideliu kiekiu baltos spalvos. Dvi SB1 alelio kopijos lemia mažiausiai 90 proc. baltos spalvos buvimą. Tai dar vadinama ,,Sabino-balta''. N alelis yra recesyvus ir nedaro įtakos pagrindinei spalvai.

,,Sabino'' 1 nušviesėjusios kailio spalvos testas apima šiuos rezultatus. Šioje schemoje parodomi ,,Sabino'' 1 nušviesėjusios kailio spalvos bandymo rezultatai kartu su galimais pagrindinės kailio spalvos testais (kaštoninės ir Agouti kailio spalvos testai):

Rezultatas - ,,Sabino'' 1 spalva

Rezultatas - kaštoninė + Agouti

Kailio spalva

Apibūdinimas

N/N

e/e + A/A, A/a arba a/a

 

Kaštoninė, bėra

 

Ne ,,Sabino'' 1. Pagrindinė spalva - kaštoninė / bėra nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

N/N

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Bėra, ruda

Ne ,,Sabino'' 1. Pagrindinė spalva - bėra / ruda nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

N/N

E/E arba E/e + a/a

Juodas

Ne ,,Sabino'' 1. Pagrindinė spalva nėra modifikuota juoda, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

N/SB1

e/e + A/A, A/a arba a/a

 

Kaštoninė / bėra ,,sabino''

,,Sabino'' 1 raštas. Viena SB1 alelio kopija. Paprastai arklys gali turėti 2 ar daugiau baltų kojų, įspaudų, dėmelių ar sukūrių ir nelygius raštus aplink baltas sritis, nebent šiuos požymius pakeistų kiti spalvą modifikuojantys genai. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba SB1 alelį.

N/SB1

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Ruda / bėra ,,sabino''

,,Sabino'' 1 raštas. Viena SB1 alelio kopija. Paprastai arklys gali turėti 2 ar daugiau baltų kojų, įspaudų, dėmelių ar sukūrių ir nelygius raštus aplink baltas sritis, nebent šiuos požymius pakeistų kiti spalvą modifikuojantys genai. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba SB1 alelį.

N/SB1

E/E arba E/e + a/a

Juoda ,,sabino''

,,Sabino'' 1 raštas. Viena SB1 alelio kopija. Paprastai arklys gali turėti 2 ar daugiau baltų kojų, įspaudų, dėmelių ar sukūrių ir nelygius raštus aplink baltas sritis, nebent šiuos požymius pakeistų kiti spalvą modifikuojantys genai. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba SB1 alelį.

SB1/SB1

e/e + A/A, A/a arba a/a

 

Kaštoninė / bėra ,,sabino''

,,Sabino'' 1 raštas. Dvi SB1 alelio kopijos. Arklys yra visas arba beveik visas baltas, nebent jis modifikuojamas kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik SB1 alelį.

SB1/SB1

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Ruda / bėra ,,sabino''

,,Sabino'' 1 raštas. Dvi SB1 alelio kopijos. Arklys yra visas arba beveik visas baltas, nebent jis modifikuojamas kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik SB1 alelį.

SB1/SB1

E/E arba E/e + a/a

Juoda ,,sabino''

,,Sabino'' 1 raštas. Dvi SB1 alelio kopijos. Arklys yra visas arba beveik visas baltas, nebent jis modifikuojamas kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik SB1 alelį.

GRĮŽTI Į VIRŠŲ

P807 Pilka kailio spalva

Arklys, paveldėjęs pilkos spalvos kailį, gali gimti bet kokios spalvos. Pilkas genas sukelia laipsnišką plaukų depigmentaciją (išblukimą) ir yra laikomas „stipriausiu“ iš visų kailio spalvą modifikuojančių genų. Depigmentacijos procesas gali trukti metų metus, tačiau, kai plaukai yra depigmentuoti, originali spalva niekada negrįžta. Kai kurie pilki arkliai tampa visiškai balti, tuo tarpu kiti išlaiko mažas neišblukusias vietas (dar vadinamas blusų įkandimais). Arklys taip pat gali nešioti kitų modifikuojančių genų mutacijas, kurios gali dar labiau paveikti jo kailio spalvą.

Pilkos kailio spalvos testas (P807) nustato STX17 geno genetinį statusą. Šis genas turi du variantus (alelius). Dominantinis G alelis lemia pilką kailio spalvą, o recesyvinis N alelis nedaro įtakos pagrindinei spalvai. Dominuojantis G alelis turi DNR dalies dubliavimąsi. Testas neišskiria žirgų, turinčių vieną ar dvi duplikacijų kopijas (N/G arba G/G). Visi arkliai, turintys duplikaciją, bus pilki.

Pilkos kailio spalvos testas apima šiuos rezultatus. Šioje schemoje parodomi pilkos kailio spalvos bandymo rezultatai kartu su galimais pagrindinės kailio spalvos testais (kaštoninės ir Agouti kailio spalvos testai):

Rezultatas - pilkas kailis

Rezultatas - kaštoninė + Agouti

Kailio spalva

Apibūdinimas

N/N

e/e + A/A, A/a arba a/a

 

Kaštoninė, bėra

Arklys netaps pilkas. Pagrindinė spalva - kaštoninė / bėra nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

N/N

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Bėra, ruda

Arklys netaps pilkas. Pagrindinė spalva - bėra / ruda nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

N/N

E/E arba E/e + a/a

Juodas

Arklys netaps pilkas. Pagrindinė juoda spalva nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

N/G arba G/G

e/e + A/A, A/a arba a/a

 

Pilka (gimsta kaštoninės / bėros spalvos)

Arklys gimsta kaštoninės / bėros spalvos (nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais) ir ilgainiui tampa pilkas. Viena arba dvi G alelo kopijos. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba G alelį.

N/G arba G/G

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Pilka (gimsta gelsvai rusvos / rudos spalvos)

Arklys gimsta gelsvai rusvos / rudos spalvos (nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais) ir ilgainiui tampa pilkas. Viena arba dvi G alelo kopijos. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba G alelį.

N/G arba G/G

E/E arba E/e + a/a

Pilka (gimsta juodos spalvos)

Arklys gimsta juodos spalvos (nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais) ir ilgainiui tampa pilkas. Viena arba dvi G alelo kopijos. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba G alelį.

GRĮŽTI Į VIRŠŲ

P902 Kailio spalvos ,,Overo'' faktorius (OLWS)

„Overo“ kailio raštas yra baltas taškuotas raštas su baltomis dėmėmis šonuose bei baltos spalvos „rėmu“. Arklys taip pat gali nešioti kitų modifikuojančių genų mutacijas, kurios gali dar labiau paveikti jo kailio spalvą. Nors ,,Overo'' spalvos žirgai yra patrauklūs, mutacija, sukelianti šią spalvą, yra susijusi su mirtina liga, vadinama ,,Overo'' mirtinu balto kumeliuko sindromu arba OLWS. Kumeliukas su OLWS gimsta visiškai baltas ir miršta dėl žarnyno trakto anomalijų komplikacijų. „Overo“ kailio spalvos tyrimas (P902) tiria genetinį faktorių, kuris turi įtakos EDNRB geno funkcijai. Šis genas turi du variantus (alelius). O alelis yra pusiau dominantinis. Viena O alelio kopija lemia ,,overo'' kailio rašto arklius. Dvi O alelio kopijos sukelia mirtiną baltą kumeliuko sindromą (OLWS). N alelis yra recesyvus ir nedaro įtakos pagrindinei spalvai.

,,Overo'' faktoriaus kailio spalvos testas apima šiuos rezultatus. Šioje schemoje parodomi ,,Overo'' faktoriaus kailio spalvos bandymo rezultatai kartu su galimais pagrindinės kailio spalvos testais (kaštoninės ir Agouti kailio spalvos testai):

Rezultatas - ,,Overo'' faktorius

Rezultatas - kaštoninė + Agouti

Kailio spalva

Apibūdinimas

N/N

e/e + A/A, A/a arba a/a

 

Kaštoninė, bėra

 

Ne ,,Overo''. Pagrindinė spalva - kaštoninė / bėra nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

N/N

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Bėra, ruda

Ne ,,Overo''. Pagrindinė spalva - bėra / ruda nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

N/N

E/E arba E/e + a/a

Juodas

Ne ,,Overo''. Pagrindinė juoda spalva nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

N/O

e/e + A/A, A/a arba a/a

 

Kaštoninė / bėra ,,overo''

,,Overo'' raštas. Viena O alelo kopija. Arklys turi pageidaujamą ,,Overo'' rėmo modelį, nebent jį modifikuotų kiti spalvą modifikuojantys genai. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba O alelį.

N/O

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Ruda / bėra ,,overo''

,,Overo'' raštas. Viena O alelo kopija. Arklys turi pageidaujamą ,,Overo'' rėmo modelį, nebent jį modifikuotų kiti spalvą modifikuojantys genai. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba O alelį.

N/O

E/E arba E/e + a/a

Juoda ,,overo''

,,Overo'' raštas. Viena O alelo kopija. Arklys turi pageidaujamą ,,Overo'' rėmo modelį, nebent jį modifikuotų kiti spalvą modifikuojantys genai. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba O alelį.

O/O

Betkokie rezultatai

Mirtina (OLWS)

Kumeliukas, su mirtino balto kumeliuko sindromu (OLWS), miršta.

GRĮŽTI Į VIRŠŲ

P903 Tobiano kailio spalva

Tobiano kailio modelis paprastai lemia baltas kojų vietas po kulnais ir keliais bei apvalias baltas dėmes ant kūno su aštriais ir švariais kraštais. Tamsi galva, su baltomis žymėmis, kaip ant vientisos spalvos arklio. Balta spalva ant kūno paprastai kerta viršutinę arklio liniją. Oda, esanti po baltomis dėmėmis, yra rausva, o po spalvotomis vietomis - juoda. Akys paprastai yra rudos, bet viena arba abi jos gali būti mėlynos arba iš dalies mėlynos. Uodega gali būti dviejų spalvų (šis požymis retai matomas arkliams, kurie nėra tobiano spalvos). Arklys taip pat gali nešioti kitų modifikuojančių genų mutacijas, kurios gali dar labiau paveikti jo kailio spalvą.

„Tobiano“ kailio spalvos tyrimas (P903) tiria genetinį faktorių, kuris turi įtakos KIT geno funkcijai. Šis genas turi du variantus (alelius). Dominuojanti TO alelis lemia Tobiano raštą, o recesyvinis N alelis neturi įtakos pagrindinei spalvai.

,,Tobiano'' kailio spalvos testas apima šiuos rezultatus. Šioje schemoje parodomi ,,Tobiano'' kailio spalvos bandymo rezultatai kartu su galimais pagrindinės kailio spalvos testais (kaštoninės ir Agouti kailio spalvos testai):

Rezultatas - ,,Tobiano''

Rezultatas - kaštoninė + Agouti

Kailio spalva

Apibūdinimas

N/N

e/e + A/A, A/a arba a/a

 

Kaštoninė, bėra

 

Ne ,,Tobiano''. Pagrindinė spalva - kaštoninė / bėra nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

N/N

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Bėra, ruda

Ne ,,Tobiano''. Pagrindinė spalva - bėra / ruda nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

N/N

E/E arba E/e + a/a

Juodas

Ne ,,Tobiano''. Pagrindinė juoda spalva nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

N/TO

e/e + A/A, A/a arba a/a

 

Kaštoninė / bėra ,,tobiano''

Viena dominantinio TO alelio kopija. Spalva yra ,,tobiano'' kaštoninė / bėra, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba TO alelį.

N/TO

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Gelsvai rusva / ruda ,,tobiano''

Viena dominantinio TO alelio kopija. Spalva yra ,,tobiano'' gelsvai rusva / ruda, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba TO alelį.

N/TO

E/E arba E/e + a/a

Juoda ,,tobiano''

Viena dominantinio TO alelio kopija. Spalva yra ,,tobiano'' juoda, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba TO alelį.

TO/TO

e/e + A/A, A/a arba a/a

 

Kaštoninė / bėra ,,tobiano''

Dvi dominantinio TO alelio kopijos. Spalva yra ,,tobiano'' kaštoninė / bėra, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik TO alelį.

TO/TO

E/E arba E/e + A/A arba A/a

Gelsvai rusva / ruda ,,tobiano''

Dvi dominantinio TO alelio kopijos. Spalva yra ,,tobiano'' gelsvai rusva / ruda, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik TO alelį.

TO/TO

E/E arba E/e + a/a

Juoda ,,tobiano''

Dvi dominantinio TO alelio kopijos. Spalva yra ,,tobiano'' juoda, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik TO alelį.

GRĮŽTI Į VIRŠŲ

P305 Kailio spalva „Appaloosa Pattern-1“ (PATN1)

„Appaloosa“ taškuotas raštas, taip pat žinomas kaip „Leopardo kompleksinis taškuotumas“ (LP), apima labai kintamą baltų taškų ar depigmentacinių modelių grupę arkliuose. „Appaloosa“ žirgai pasižymi trim papildomais požymiais: marga oda aplink snukį, išangę ir lytinius organus, dryžuotomis kanopomis ir balta sklera aplink akis. LP yra nepilnai dominuojančios TRPM1 geno, dar žinomo kaip LP genas, mutacijos rezultatas. LP genas leidžia ekspresuoti įvairius leopardo kompleksinius taškinius modelius, tuo tarpu kiti genai nustato baltos spalvos laipsnį (arba kiekį). Vienas iš genų, susijusių su padidėjusiu baltos spalvos kiekiu LP arkliuose, buvo identifikuotas (RFWD3) ir pavadintas „Pattern-1“ (PATN1) pirmojo modelio genu. ,,Appaloosa'' Pattern-1 (PATN1) kailio spalvos testas (P305) tiria PATN1 geno būseną. Šis genas turi du variantus (alelius). Dėl dominuojančio PATN1 alelio padidėja baltųjų žirgų, turinčių bent vieną LP alelio kopiją, kiekis. Recesyvinis alelis N neturi įtakos pagrindinei spalvai. Arkliai, turintys vieną LP alelio kopiją kartu su bent viena PATN1 alelio kopija, dažniausiai pasižymiu leopardiniu arba beveik leopardiniu raštu. Arkliai, turintys dvi LP alelio kopijas kartu su bent viena PATN1 alelio kopija, dažniausiai pasižymi raštu, turinčiu nedaug taškų. Arkliai, kurie turi bent vieną PATN1 alelio kopiją, bet neturi LP alelio kopijos, neturės „Appaloosa“ taškuoto rašto, tačiau galės perduoti PATN1 alelį savo palikuonims.

,,Appaloosa Pattern-1'' kailio spalvos tyrimas (PATN1) pateikia šiuos rezultatus. Šioje schemoje pateikiami ,,Appaloosa Pattern-1'' kailio spalvos tyrimo (PATN1) rezultatai kartu su galimais LP geno rezultatais.

Rezultatas - PATN1

Rezultatas - LP

Kailio spalva

Apibūdinimas

N/N

N/N

Ne ,,Appaloosa''

Pagrindinė spalva nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

N/N

N/LP

,,Blanket appaloosa''

Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

N/N

LP/LP

Sniego kepurės ,,appaloosa''

Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį. Arkliai kenčia nuo įgimto naktinio aklumo (CSNB).

N/PATN1

N/N

Ne ,,Appaloosa''

Pagrindinė spalva nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti N arba PATN1 alelį.

N/PATN1

N/LP

Leopardinis arba beveik leopardinis raštas

Savo palikuonims jis gali perduoti N arba PATN1 alelį.

N/PATN1

LP/LP

Kelių taškų arba beveik kelių taškų raštas

Savo palikuonims jis gali perduoti N arba PATN1 alelį. Arkliai kenčia nuo įgimto naktinio aklumo (CSNB).

PATN1/PATN1

N/N

Ne ,,Appaloosa''

Pagrindinė spalva nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik PATN1 alelį.

PATN1/PATN1

N/LP

Leopardinis arba beveik leopardinis raštas

Savo palikuonims jis gali perduoti tik PATN1 alelį.

PATN1/PATN1

LP/LP

Kelių taškų arba beveik kelių taškų raštas

Savo palikuonims jis gali perduoti tik PATN1 alelį. Arkliai kenčia nuo įgimto naktinio aklumo (CSNB).

GRĮŽTI Į VIRŠŲ

P311 CSNB / Leopardo taškuotumas

„Appaloosa“ taškuotas raštas, taip pat žinomas kaip „Leopardo kompleksinis taškuotumas“ (LP), apima labai kintamą baltų taškų ar depigmentacinių modelių grupę arkliuose. „Appaloosa“ žirgai pasižymi trim papildomais požymiais: marga oda aplink snukį, išangę ir lytinius organus, dryžuotomis kanopomis ir balta sklera aplink akis. ,,Appaloosa'' raštas yra nepilnai dominuojančios TRPM1 geno, dar žinomo kaip LP genas, mutacijos rezultatas. LP genas leidžia ekspresuoti įvairius leopardo kompleksinius taškinius modelius, tuo tarpu kiti genai nustato baltos spalvos laipsnį (arba kiekį). CSNB / Leopardinio taškuotumo testas (P311) tiria LP (TRPM1) geno būseną. Šis genas turi du variantus (alelius). LP alelis yra nepilnai dominuojantis, o „Appaloosa“ rašto išraiška kinta: nuo nebuvimo iki ypač balto rašto. Net ir viena LP alelio kopija gali lemti ,,Appaloosa'' raštingumą. Balto pigmento kiekis nėra priklausomas nuo dozės, todėl žirgai, turintys dvi LP alelio kopijas, gali turėti minimalų balto raštingumo išraišką. Recesyvinis alelis N neturi įtakos pagrindinei spalvai. Baltos spalvos kiekio kintamumą „Appaloosa“ spalvos arkliuose kontroliuoja kiti genai, vienas iš jų yra PATN1. Arkliai, turintys vieną LP alelio kopiją kartu su bent viena PATN1 alelio kopija, dažniausiai pasižymiu leopardiniu arba beveik leopardiniu raštu. Arkliai, turintys dvi LP alelio kopijas kartu su bent viena PATN1 alelio kopija, dažniausiai pasižymi raštu, turinčiu nedaug taškų. Žirgai, turintys dvi LP alelio kopijas, kenčia nuo įgimto naktinio aklumo (CSNB), tai yra nesugebėjimo matyti prieblandoje ar visiškoje tamsoje.

CSNB / leopardinio taškuotumo testas apima šiuos rezultatus. Šioje schemoje parodomi CSNB / leopardinio taškuotumo bandymo rezultatai kartu su galimais ,,Appaloosa Pattern-1'' (PATN1) testo rezultatais.

Rezultatas - LP

Rezultatas - PATN1

Kailio spalva

Apibūdinimas

N/N

N/N

Ne ,,Appaloosa''

Pagrindinė spalva nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

N/LP

N/N

,,Blanket appaloosa''

Savo palikuonims jis gali perduoti N arba LP alelį.

LP/LP

N/N

Sniego kepurės ,,appaloosa''

Savo palikuonims jis gali perduoti tik LP alelį. Arkliai kenčia nuo įgimto naktinio aklumo (CSNB)

N/N

N/PATN1

Ne ,,Appaloosa''

Pagrindinė spalva nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

N/LP

N/PATN1

Leopardinis arba beveik leopardinis raštas

Savo palikuonims jis gali perduoti N arba LP alelį.

LP/LP

N/PATN1

Kelių taškų arba beveik kelių taškų raštas

Savo palikuonims jis gali perduoti tik LP alelį. Arkliai kenčia nuo įgimto naktinio aklumo (CSNB)

N/N

PATN1/PATN1

Ne ,,Appaloosa''

Pagrindinė spalva nėra modifikuota, nebent modifikuota kitais spalvą modifikuojančiais genais. Savo palikuonims jis gali perduoti tik N alelį.

N/LP

PATN1/PATN1

Leopardinis arba beveik leopardinis raštas

Savo palikuonims jis gali perduoti N arba LP alelį.

LP/LP

PATN1/PATN1

Kelių taškų arba beveik kelių taškų raštas

Savo palikuonims jis gali perduoti tik LP alelį. Arkliai kenčia nuo įgimto naktinio aklumo (CSNB)

GRĮŽTI Į VIRŠŲ

Data: 2019 m. sausio 31, 6 versija