PharmaDNA

Testų rezultatų interpretacija

DNR tyrimų prieinamumas

Mutacijos, aprašytos ir patvirtintos vienoje veislėje, gali atsirasti ir kitose veislėse. Dažnai jos nėra skelbiamos moksliniuose straipsniuose. Šių mutacijų atsiradimą kitose veislėse nustato bandymus atliekančios laboratorijos. Nelengva nustatyti, kiek patikimas yra tam tikras bandymas tam tikrai veislei.

Aukščiau pateiktas pagrindas paprastai taikomas paveldimoms ligoms. Žinoma, ligos paveldėjimas išlieka biologiniu procesu, o tai reiškia, kad gali būti išimčių. Konkrečioje testo informacijoje aprašomos pastabos, kurios gali būti pritaikytos.

Mūsų bandymai nepateikia rekomendacijų dėl veisimo sprendimų

Mūsų DNR tyrimai suteikia jums įžvalgos apie Jūsų gyvūnų DNR sudėtį. Jei įmanoma, stengsimės jus informuoti apie optimaliausią testų pasirinkimą atsižvelgiant į jūsų asmeninę situaciją. Turėtumėte žinoti, kad mūsų laboratorijos nėra atsakingos už jūsų priimamus veisimo sprendimus. Taip yra dėl bandymų ir veislių variacijų sudėtingumo. Rekomenduojame kreiptis į savo tarptautinę ar nacionalinę veislių asociaciją arba veteterinarijos kliniką.

Kombinuoto rinkinio ataskaitoje gali trūkti vieno DNR tyrimo rezultato

Dėl techninių priežasčių gali pritrūkti nedaug rezultatų, jei prašoma kombinuoto rinkinio. Jei atlikus pakartotinį bandymą kombinuotame rinkinyje trūksta tik vieno ar dviejų žymenų , mes laikome, kad kombinuotas rinkinys yra visiškai pateiktas. Už trūkstamus testus kombinuotame rinkinyje, pinigų grąžinamai nebus svarstomi.

Kombinuoti rinkiniai nėra 100% pilni

Dėl daugybės publikacijų mokslinėje literatūroje mūsų kombinuoti rinkiniai niekada negali būti 100 proc. pilni. Rinkinius atnaujiname du kartus per metus. Tipiniai kriterijai yra šie: a) veislių, kurioms patvirtintas DNR tyrimas, pokyčiai, b) ligos rūšis ir c) techniniai kriterijai.

Tarp bandymų rezultatų ir ligos simptomų niekada nėra sąsajas įrodančio ryšio

Apskritai, mūsų testai yra pagrįsti mokslinėmis publikacijomis. Šiuose straipsniuose liga ar būklė yra aprašyta išsamia informacija apie DNR tyrimo simptomus ir aplinkybes. Negalime užkirsti kelio gyvūnui simptomų atsiradimui dėl kitų, nežinomų genetinių mutacijų, arba suteikti tam garantiją. Kita vertus, dėl įvairių priežasčių liga ne visada sukels simptomus. Todėl patariame kreiptis į vietinę ar tarptautinę veislių asociaciją, valdybą ar veterinarą dėl veisimo ar veterinarijos patarimų.