PharmaDNA

Testo specifika

Svarbi informacija, susijusi su specifiškais bandymais

Įprasta atlikti daugybę DNR tyrimų. Kartais testas reikalauja konkretaus paaiškinimo. Testams, kurie siūlomi reguliariai, internetinėje parduotuvėje yra laukas, skirtas specifinei testų informacijai. Žemiau esančioje apžvalgoje taip pat yra testų, kurie nebeteikiami.

ŠUNYS

Klubo laisvumas 1 ir 2  H919 ir H421 testus galte įsigyti internetinėje parduotuvėje.

Klubo sąnario laisvumas yra dažnas šunų sutrikimas. Liga yra daugiafaktorinės kilmės, o tai reiškia, kad simptomai atsiranda dėl genetinių veiksnių ir aplinkos derinio.

Klubo laisvumas turi dvi pagrindines savybes:

• Klubo laisvumas turi dvi pagrindines savybes: Laisvumą: tai galima apibūdinti kaip „nenormalų kaulų judėjimo laisvę klubo sąnaryje“. Dėl to, palyginti su sveikais šunimis, klubas yra mažiau stabilus.

• Osifikacija ir kaulų formavimasis. Jaunesniems šunims gali sulėtėti normalus kaulų formavimosi procesas.

Laisvumo ir osifikacijos sutrikimai, šuniui subrendus, sukelia artrozės vystymąsi. Labiausiai paveikti šunys jau po kelių mėnesių gali pajusti simptomus. Kitiems paveiktiems šunims artrozė vystosi vėlesniame amžiuje.

Šis žymeklis yra genetinių veiksnių, darančių įtaką klubo laisvumui, grupės dalis.

Liga yra daugiafaktorinės kilmės, o tai reiškia, kad simptomai atsiranda dėl genetinių veiksnių ir aplinkos derinio. Šis žymeklis yra genetinių veiksnių, darančių įtaką klubo laisvumui, grupės dalis. Aplinkos veiksnių pavyzdžiai yra maitinimo įpročiai ir fizinis krūvis.

Kiekvieno daugiafaktorinės ligos genetinio faktoriaus rezultatai gali būti pateikiami kaip ,,Normalus'', ,,Nešiotojas'' arba ,,Paveiktas''.

Gyvūnai, turintys palankų variantą, žymimi kaip ,,Normalūs''. Gyvūnai, turintys vieną nepageidaujamo genetinio varianto kopiją, žymimi kaip „Nešiotojais“, tuo tarpu gyvūnai, turintys dvi nepageidaujamo genetinio varianto kopijas, yra žymimi kaip „Paveikti“.

Kiekvienas atskiras testas yra daugiafaktorinės ligos dalis. Gyvūnui gali būti ,,Normalus'' klubo laisvumui 1 ir tuo pačiu metu ,,Paveiktas'' klubo laisvumui 2. Ši informacija gali būti taikoma veisiant.

Atsižvelgiant į realų šunų klubo laisvumo vystymąsi, šie žymenys turėtų būti aiškinami kaip rizikos vertinimas. ,,Normalūs'' klubo laisvumui 1 ir 2 šunys turi mažesnę riziką, lyginant su ,,Paveiktais'' klubo laisvumui 1 ir 2 šunimis.

KATĖS

Hipertrofinė kardiomiopatija 2 (HCM2, K.764). Testą galite įsigyti internetinėje parduotuvėje.

Hipertrofinė kardiomiopatija (HCM) žinoma beveik visose gyvūnų rūšyse, įskaitant žmones. HCM yra dažniausia širdies nepakankamumo priežastis jauniems saugusiems žmonėms bei gyvūnams. Širdies nepakankamumą sukelia širdies raumens sustorėjimas, dėl kurio sutrikdoma širdies veikla. Keliose kačių populiacijose klinikinė rizika buvo susijusi su genetinėmis mutacijomis.

Reikėtų paminėti, kad žmonėms, sergantiems ta pačia liga, ją sukelti gali daug skirtingų genetinių mutacijų. Galimai panaši situacija yra ir su katėmis. Remiantis šiuo metu turimais statistiniais duomenimis, maždaug pusei Meino meškėno kačių, kurioms atliekant echokardiografiją ar skrodimą diagnozuota HCM, nustatyta HCM mutacija. Akivaizdu, kad likusi pusė turi HCM dėl kitų priežasčių, tikriausiai dėl kitų mutacijų. Tai reiškia, kad jei katė neturi mutacijos nereiškia, kad ši niekada nesusirgs HCM. Bus nustatytos papildomos mutacijos, kurias taip pat galima ištirti. Tyrimo metu teigiamą rezultatą turėjusios katės nebūtinai patirs širdies ligą ir mirs nuo šios ligos. Kai kurioms katėms išsivystys labai lengva ligos forma ir jos gyvens gana patogiai, o kai kurioms gali nepasireikšti jokie ligos požymiai. Šiuo metu nežinoma, dėl ko vienai katei su mutacija HCM išsivysto anksti, o kitai daug švelnesnė ir vėlesnė forma, arba ligos požymių išvis neaptinkama.

Žmonėms buvo aprašyta mažiausiai 10 mutacijų, kurios sukelia HCM. Katėms buvo rasta keletas mutacijų, bet būsimų tyrimų metu, daugelyje veislių, tikimasi rasta daugiau.

Galima atlikti keletą bandymų su įvairiomis veislėmis. Klinikiniai tyrimai, siejantys skirtingas mutacijas su HCM, ne visada gali būti atliekami. Savininkas turi nuspręsti, kurį testą atlikti.

Remdamiesi naujausiu inventoriumi kitose laboratorijose, mes sužinojome, kad HCM2 tyrimas nėra siūlomas tarptautiniu mastu. Dėl šios priežasties, mes susisiekėme su tyrėjais JAV. Remdamiesi mūsų turima informacija nusprendėme pašalinti HCM2 testą iš paveldimų ligų kombinuoto rinkinio. Šiuo metu HCM2 testą galima atlikti kaip atskirą testą.

ARKLIAI

Nėra komentarų apie mūsų testą su žirgais.