Apie
JEB būdingas pūslelių susidarymas pamatinėje membranos zonoje. Klinikiniai požymiai yra odos deformacija, dėl kurios gali atsirasti pūslelių. Paveikiamos skirtingos kūno vietos, ypač galūnės. Pažeisti kumeliukai miršta netrukus po gimimo.
Testui būdinga informacija
Šiuo metu su skirtingomis veislėmis galima atlikti du JEB testus. Skirtingom arklių veislėm skirtingos DNR mutacijos sukelia JEB. Kiekviena mutacija turi būti užsakoma atskirai.
Pirmasis DNR testas (JEB1) yra tinkamas darbiniams arkliams.
Antrasis DNR testas (JEB2) yra tinkamas Amerikiečių jojamiesiems.
Amžius
Genetinis veiksnys yra ir bus matomas visada.
Testo atlikimo laikas
Testo atlikimo laikas priklauso nuo įvairių veiksnių, tokių kaip mėginio atgabenimo į laboratoriją laikas, testo metodo ir nuo to ar testas visiškai, ar tik iš dalies atliekamas partnerių ar patentą turinčiose laboratorijose.
Testų atlikimo laikas mūsų laboratorijoje siekia 10 darbo dienų nuo tada, kai mėginys pasiekia laboratoriją (VHL, VHP ar Certagen). Testų, atliekamų partnerių (vadinami partnerių laboratorijos testais) ar patentą turinčiose laboratorijose, alikimo laikas siekia ne daugiau 20 darbo dienų, nuo tada, kai mėginys gaunamas į laboratoriją. Kadangi siuntimo laikas į mūsų partnerių ar patentą turinčią laboratoriją gali skirtis dėl veiksnių, kuriems mes negalime turėti įtakos, minėtos 20 darbo dienos yra apskaičiuotos atsižvelgiant į galimus netikėtumus.
SVARBU PAMINĖTI
Kartais yra reikalinga pakartotinai ištirti mėginį. Mes tai vadiname pakartotiniu patikrinimu. Tokiu atveju, testo atlikimo laikas bus pratęsiamas.
Ligos ar bruožo vieta
Liga daugiausiai paveikia odą.
Priklausomumas nuo veislės
Šis DNR tyrimas yra galimas šioms veislėms: Darbinis arklys. Papildomos informacijos galima rasti dažnai užduodamuose klausimuose (DUK).
Mėginio tipas
Šiam DNR tyrimui mes priimame šiuos mėginius: kraujo EDTA, kraujo hepariną, spermą, audinius, plaukus. Jei tyrimui norite pateikti kitą medžiagą nei išvardintos, prašome susisiekti su Dr. Van Haeringen laboratorija.
Rezultatai
Gyvūnas gali nesirgti ir turėti du sveikus alelius. Veisiant gyvūnus, jie nesusirgs. Tai negali išplatinti ligos populiacijoje.
Gyvūnas gali būti nešiotojas ir turėti vieną sveiką bei vieną ligos alelį. Tokius gyvūnus veisinat, 50 procentų palikuonių gaus ligos alelį. Nešiotojai nesusirgs.
Gyvūnas gali būti paveiktas ir turėti du ligos alelius. Veisiant gyvūnus, visi palikuoniai paveldės ligos alelius. Šiuo atveju jie sirgs.
Paveldimumas
Šis genetinis faktorius yra paveldimas autosominiu recesyviniu būdu. Tai reiškia, kad individas gali nesirgti (normalus homozigotas), sirgti (paveiktas homozigotinis) ar būti nešiotojas (heterozigotinis).
Nešiotojai gali paskleisti mutaciją populiacijoje, patys nepasižymėdami ligai būdingais simptomais. Dėl šios priežasties labai svarbu teisingai identifikuoti nešiotojus, kad būtų išvengta mutacijos plitimo.
Ligos sunkumas
-