PharmaDNA

P802 Smegenėlių abiotrofija (CA)

Apie

Kumeliukai, paveikti CA, gimus atrodo normalūs, tačiau simptomai pasireiškia jauname amžiuje. Vos praėjus šešioms savaitėms po gimimo, liga gali nužudyti pažeistų kumeliukų smegenėlėse esančius neuronus. Tai lemia tokius simptomus kaip galvos drebulys ir pusiausvyros pusiausvyros stoka (ataksija). Jie linkę lengvai išsigąsti ir dažnai nukristi. Keliais atvejais neurologiniai simptomai savininkams gali būti net nepastebimi. CA simptomai yra skirtingo sunkumo.

Testui būdinga informacija

2011 m. Sausio mėn. mokslinėje literatūroje buvo aprašyta žirgų smegenėlių abiotrofijos (CA) mutacija. Todėl nuo 2011 m. vasario 15 d. CA DNR tyrimai yra pagrįsti mutacijos tyrimu.

Senesnių tyrimų, atliktų iki 2011 m. vasario 15 d., rezultatai buvo pagrįsti genetiniu CA tyrimu, kuris nebuvo visiškai baigtas, nes tuo metu dar nebuvo nustatytos specifinė mutacija, kuri sukelia ligą. Vietoj to, netiesioginiam testui buvo naudojama grupė genetinių DNR žymenų, esančių šalia ligos geno.

Jei turite klausimų dėl perėjimo nuo netiesioginio DNR tyrimo prie mutacijos tyrimo, susisiekite su mumis.

Amžius

Simptomai vystysis jauname amžiuje. Po kelių valandų, bet ne vėliau kaip per kelias savaites po gimimo, bus pastebimos šio genetinio poveikio savybės.

Testo atlikimo laikas

Testo atlikimo laikas priklauso nuo įvairių veiksnių, tokių kaip mėginio atgabenimo į laboratoriją laikas, testo metodo ir nuo to ar testas visiškai, ar tik iš dalies atliekamas partnerių ar patentą turinčiose laboratorijose.

Testų atlikimo laikas mūsų laboratorijoje siekia 10 darbo dienų nuo tada, kai mėginys pasiekia laboratoriją (VHL, VHP ar Certagen). Testų, atliekamų partnerių (vadinami partnerių laboratorijos testais) ar patentą turinčiose laboratorijose, alikimo laikas siekia ne daugiau 20 darbo dienų, nuo tada, kai mėginys gaunamas į laboratoriją. Kadangi siuntimo laikas į mūsų partnerių ar patentą turinčią laboratoriją gali skirtis dėl veiksnių, kuriems mes negalime turėti įtakos, minėtos 20 darbo dienos yra apskaičiuotos atsižvelgiant į galimus netikėtumus.

SVARBU PAMINĖTI
Kartais yra reikalinga pakartotinai ištirti mėginį. Mes tai vadiname pakartotiniu patikrinimu. Tokiu atveju, testo atlikimo laikas bus pratęsiamas.

Ligos ar bruožo vieta

-

Priklausomumas nuo veislės

Šis DNR tyrimas yra galimas šioms veislėms: Arabų arkliai. Papildomos informacijos galima rasti dažnai užduodamuose klausimuose (DUK).

Mėginio tipas

Šiam DNR tyrimui mes priimame šiuos mėginius: plaukus, kraujo EDTA, kraujo hepariną. Jei tyrimui norite pateikti kitą medžiagą nei išvardintos, prašome susisiekti su Dr. Van Haeringen laboratorija.

Rezultatai

Gyvūnas gali nesirgti ir turėti du sveikus alelius. Veisiant gyvūnus, jie nesusirgs. Tai negali išplatinti ligos populiacijoje.

Gyvūnas gali būti nešiotojas ir turėti vieną sveiką bei vieną ligos alelį. Tokius gyvūnus veisinat, 50 procentų palikuonių gaus ligos alelį. Nešiotojai nesusirgs.

Gyvūnas gali būti paveiktas ir turėti du ligos alelius. Veisiant gyvūnus, visi palikuoniai paveldės ligos alelius. Šiuo atveju jie sirgs.

Paveldimumas

Šis genetinis faktorius yra paveldimas autosominiu recesyviniu būdu. Tai reiškia, kad individas gali nesirgti (normalus homozigotas), sirgti (paveiktas homozigotinis) ar būti nešiotojas (heterozigotinis).

Nešiotojai gali paskleisti mutaciją populiacijoje, patys nepasižymėdami ligai būdingais simptomais. Dėl šios priežasties labai svarbu teisingai identifikuoti nešiotojus, kad būtų išvengta mutacijos plitimo.

Ligos sunkumas

-

Kodas P802

Smegenėlių abiotrofija (CA)

€ 50,94 (Su 21% PVM)
€ 42,10 (Be PVM)
Kiekis