PharmaDNA

K302 Alpha-manozidozė

Apie

a-manozidozė yra lizosomų kaupimosi sutrikimas, kurį sukelia lizosomų a-mannosidazės trūkumas. Būdingi klinikiniai simptomai žmonėms yra progresuojantis protinis atsilikimas, pasikartojančios infekcijos, skeleto pokyčiai ir klausos sutrikimai. Katėms ši liga pasižymi klinikinėmis, morfologinėmis ir biocheminėmis ypatybėmis, labai panašiomis į žmogaus. Visoms paveiktoms katėms nustatyta sunki neurologinė liga, tačiau klinikinis nevienalytiškumas buvo akivaizdus, nes paveiktos naminės ilgaplaukės katės turėjo švelnesnį ir mažiau progresuojantį fenotipą nei paveiktos persų ir trumpaplaukės naminės katės.

Testui būdinga informacija

--

Amžius

Simptomai vystysis jauname amžiuje. Po kelių valandų, bet ne vėliau kaip per kelias savaites po gimimo, bus pastebimos šio genetinio poveikio savybės.

Testo atlikimo laikas

Testo atlikimo laikas priklauso nuo įvairių veiksnių, tokių kaip mėginio atgabenimo į laboratoriją laikas, testo metodo ir nuo to ar testas visiškai, ar tik iš dalies atliekamas partnerių ar patentą turinčiose laboratorijose.

Testų atlikimo laikas mūsų laboratorijoje siekia 10 darbo dienų nuo tada, kai mėginys pasiekia laboratoriją (VHL, VHP ar Certagen). Testų, atliekamų partnerių (vadinami partnerių laboratorijos testais) ar patentą turinčiose laboratorijose, alikimo laikas siekia ne daugiau 20 darbo dienų, nuo tada, kai mėginys gaunamas į laboratoriją. Kadangi siuntimo laikas į mūsų partnerių ar patentą turinčią laboratoriją gali skirtis dėl veiksnių, kuriems mes negalime turėti įtakos, minėtos 20 darbo dienos yra apskaičiuotos atsižvelgiant į galimus netikėtumus.

SVARBU PAMINĖTI
Kartais yra reikalinga pakartotinai ištirti mėginį. Mes tai vadiname pakartotiniu patikrinimu. Tokiu atveju, testo atlikimo laikas bus pratęsiamas.

Ligos ar bruožo vieta

Metabolinės ligos apima ligų grupę, kurių metu paciento kūno ląstelėse vykstančių maistinių medžiagų apykaita yra sutrikusi. Paprastai metabolizmas sutrinka, nes trūksta fermento ar baltymo. Fermento funkcija metaboliniame procese daro įtaką simptomų sunkumui.

Priklausomumas nuo veislės

Šis DNR tyrimas yra galimas šioms veislėms: Persų. Papildomos informacijos galima rasti dažnai užduodamuose klausimuose (DUK).

Mėginio tipas

Šiam DNR tyrimui mes priimame šiuos mėginius: Kraujo EDTA, kraujo hepariną, audinius, tepinėlį. Jei tyrimui norite pateikti kitą medžiagą nei išvardintos, prašome susisiekti su Dr. Van Haeringen laboratorija.

Rezultatai

Gyvūnas gali nesirgti ir turėti du sveikus alelius. Veisiant gyvūnus, jie nesusirgs. Tai negali išplatinti ligos populiacijoje.

Gyvūnas gali būti nešiotojas ir turėti vieną sveiką bei vieną ligos alelį. Tokius gyvūnus veisinat, 50 procentų palikuonių gaus ligos alelį. Nešiotojai nesusirgs.

Gyvūnas gali būti paveiktas ir turėti du ligos alelius. Veisiant gyvūnus, visi palikuoniai paveldės ligos alelius. Šiuo atveju jie sirgs.

Paveldimumas

Šis genetinis faktorius yra paveldimas autosominiu recesyviniu būdu. Tai reiškia, kad individas gali nesirgti (normalus homozigotas), sirgti (paveiktas homozigotinis) ar būti nešiotojas (heterozigotinis).

Nešiotojai gali paskleisti mutaciją populiacijoje, patys nepasižymėdami ligai būdingais simptomais. Dėl šios priežasties labai svarbu teisingai identifikuoti nešiotojus, kad būtų išvengta mutacijos plitimo.

Ligos sunkumas

-

Kodas K302

Alpha-manozidozė

€ 50,94 (Su 21% PVM)
€ 42,10 (Be PVM)
Kiekis