PharmaDNA

K316 Bengalijos Tinklainės atrofija (PRA-b) (aptarnaujanti laboratorija)

Apie

Genetiniai testai progresuojančiai tinklainės atrofijai (PRA) buvo sukurti Bengalų katėms, kurioms ši liga lemia autosominį recesyvinį aklumą. Liga sunaikina ląsteles, esančias akies gale (tinklainėje), kurios užfiksuoja šviesą (fotoreceptoriai). Ląstelių nykimas prasideda praėjus maždaug 7 savaitėms po gimimo ir lėtai progresuoja, kol maždaug 2 metų amžiaus katė jau pasižymi labai pablogėjusiu regėjimu. Visgi skirtingose katėse aklumas vystosi skirtingais tempais. Yra pavyzdžių, kai vyresnės nei 2 metų amžiaus katės, vejasi lazerinį žymeklį; tačiau oftalmologo atlikti regos tyrimai parodė, kad katės turėtų būti aklos. Aklos katės dažniausiai patiria daugiau sunkumų naktį, kartais tampa balsingesnės ir labiau prisiriša prie savo šeimininkų. Paprastai esant tokioms pačioms apšvietimo sąlygoms paveiktų kačių vyzdžiai yra labiau išsiplėtę, nei kačių, kurių regėjimas normalus. Paveiktos katės taip pat linkusios savo ūsus laikyti labiau pasvirusius į priekį. Kai paveiktos katės pažįsta aplinką, jos tampa labai judrios ir aktyvios.

Testui būdinga informacija

Šį testą atlieka „UCDavis“.

Amžius

Simptomai vystysis jauname amžiuje. Po kelių valandų, bet ne vėliau kaip per kelias savaites po gimimo, bus pastebimos šio genetinio poveikio savybės.

Testo atlikimo laikas

Testo atlikimo laikas priklauso nuo įvairių veiksnių, tokių kaip mėginio atgabenimo į laboratoriją laikas, testo metodo ir nuo to ar testas visiškai, ar tik iš dalies atliekamas partnerių ar patentą turinčiose laboratorijose.

Testų atlikimo laikas mūsų laboratorijoje siekia 10 darbo dienų nuo tada, kai mėginys pasiekia laboratoriją (VHL, VHP ar Certagen). Testų, atliekamų partnerių (vadinami partnerių laboratorijos testais) ar patentą turinčiose laboratorijose, alikimo laikas siekia ne daugiau 20 darbo dienų, nuo tada, kai mėginys gaunamas į laboratoriją. Kadangi siuntimo laikas į mūsų partnerių ar patentą turinčią laboratoriją gali skirtis dėl veiksnių, kuriems mes negalime turėti įtakos, minėtos 20 darbo dienos yra apskaičiuotos atsižvelgiant į galimus netikėtumus.

SVARBU PAMINĖTI
Kartais yra reikalinga pakartotinai ištirti mėginį. Mes tai vadiname pakartotiniu patikrinimu. Tokiu atveju, testo atlikimo laikas bus pratęsiamas.

Ligos ar bruožo vieta

Liga daugiausiai paveikia regą ir gali lemti apakimą.

Priklausomumas nuo veislės

Šis DNR tyrimas yra galimas šioms veislėms: Bengalijos. Papildomos informacijos galima rasti dažnai užduodamuose klausimuose (DUK).

Mėginio tipas

Šiam DNR tyrimui mes priimame šiuos mėginius: Kraujo EDTA, kraujo hepariną, spermą, audinius, tepinėlį. Jei tyrimui norite pateikti kitą medžiagą nei išvardintos, prašome susisiekti su Dr. Van Haeringen laboratorija.

Rezultatai

Gyvūnas gali nesirgti ir turėti du sveikus alelius. Veisiant gyvūnus, jie nesusirgs. Tai negali išplatinti ligos populiacijoje.

Gyvūnas gali būti nešiotojas ir turėti vieną sveiką bei vieną ligos alelį. Tokius gyvūnus veisinat, 50 procentų palikuonių gaus ligos alelį. Nešiotojai nesusirgs.

Gyvūnas gali būti paveikti ir turėti du ligos alelius. Veisiant gyvūnus, visi palikuoniai paveldės ligos alelius. Šiuo atveju jie sirgs.

Paveldimumas

Šis genetinis faktorius yra paveldimas autosominiu recesyviniu būdu. Tai reiškia, kad individas gali nesirgti (normalus homozigotas), sirgti (paveiktas homozigotinis) ar būti nešiotojas (heterozigotinis).

Nešiotojai gali paskleisti mutaciją populiacijoje, patiem nepasižymint ligai būdingais simptomais. Dėl šios priežasties labai svarbu teisingai identifikuoti nešiotojus, kad būtų išvengta mutacijos plitimo.

Ligos sunkumas

-

Kodas K316

Bengalijos Tinklainės atrofija (PRA-b) (aptarnaujanti laboratorija)

€ 69,88 (Su 21% PVM)
€ 57,75 (Be PVM)
Kiekis