PharmaDNA

H324 FBN2

Apie

Klubo sąnario laisvumas yra dažnas šunų sutrikimas. Liga yra daugiafaktorinės kilmės, o tai reiškia, kad simptomai atsiranda dėl genetinių veiksnių ir aplinkos derinio.

Klubo laisvumas turi dvi pagrindines savybes:
• Laisvumą: tai galima apibūdinti kaip „nenormalų kaulų judėjimo laisvę klubo sąnaryje“. Dėl to, palyginti su sveikais šunimis, klubas yra mažiau stabilus.
• Osifikacija ir kaulų formavimasis. Jaunesniems šunims gali sulėtėti normalus kaulų formavimosi procesas.

Laisvumo ir osifikacijos sutrikimai, šuniui subrendus, sukelia artrozės vystymąsi. Labiausiai paveikti šunys jau po kelių mėnesių gali pajusti simptomus. Kitiems paveiktiems šunims artrozė vystosi vėlesniame amžiuje.

Šis žymeklis yra genetinių veiksnių, darančių įtaką klubo laisvumui, grupės dalis.

Testui būdinga informacija

-

Amžius

Liga gali pasireikšti skirtingame amžiuje, todėl neina įvertinti, kada gali pasireikšti pirmieji simptomai. Gali būti skirtumų tarp vadų ir veislių.

Testo atlikimo laikas

Testo atlikimo laikas priklauso nuo įvairių veiksnių, tokių kaip mėginio atgabenimo į laboratoriją laikas, testo metodo ir nuo to ar testas visiškai, ar tik iš dalies atliekamas partnerių ar patentą turinčiose laboratorijose.

Testų atlikimo laikas mūsų laboratorijoje siekia 10 darbo dienų nuo tada, kai mėginys pasiekia laboratoriją (VHL, VHP ar Certagen). Testų, atliekamų partnerių (vadinami partnerių laboratorijos testais) ar patentą turinčiose laboratorijose, alikimo laikas siekia ne daugiau 20 darbo dienų, nuo tada, kai mėginys gaunamas į laboratoriją. Kadangi siuntimo laikas į mūsų partnerių ar patentą turinčią laboratoriją gali skirtis dėl veiksnių, kuriems mes negalime turėti įtakos, minėtos 20 darbo dienos yra apskaičiuotos atsižvelgiant į galimus netikėtumus.

SVARBU PAMINĖTI
Kartais yra reikalinga pakartotinai ištirti mėginį. Mes tai vadiname pakartotiniu patikrinimu. Tokiu atveju, testo atlikimo laikas bus pratęsiamas.

Ligos ar bruožo vieta

Liga aptinkama klubuose.

Priklausomumas nuo veislės

Šiam testui priimami visų veislių mėginiai.

Mėginio tipas

Šiam DNR tyrimui mes priimame šiuos mėginius: kraujo EDTA, kraujo hepariną, spermą, tepinėlį, audinius. Jei tyrimui norite pateikti kitą medžiagą nei išvardintos, prašome susisiekti su Dr. Van Haeringen laboratorija.

Rezultatai

Liga yra daugiafaktorinės kilmės, o tai reiškia, kad simptomai atsiranda dėl genetinių veiksnių ir aplinkos derinio. Šis žymeklis yra genetinių veiksnių, darančių įtaką klubo laisvumui, grupės dalis.

Kiekvieno daugiafaktorinės ligos genetinio faktoriaus rezultatai nurodomi kaip „Normalūs“. Gyvūnai, turintys vieną nepageidaujamo genetinio varianto kopiją, žymimi kaip „Nešiotojais“, tuo tarpu gyvūnai, turintys dvi nepageidaujamo genetinio varianto kopijas, yra žymimi kaip „Paveikti“.

Paveldimumas

Liga yra daugiafaktorinės kilmės, o tai reiškia, kad simptomai yra genetinių veiksnių bei aplinkos, derinys.
Šis žymeklis yra genetinių veiksnių, darančių įtaką klubo laisvumui, grupės dalis.

Ligos sunkumas

-

Kodas H324

FBN2

€ 50,94 (Su 21% PVM)
€ 42,10 (Be PVM)
Kiekis