PharmaDNA

H346 Chondrodistrofija ir tarpslankstelinių diskų ligos

Apie

Šuns prijaukinimas lėmė didelę įvairių šunų veislių dydžio ir formos įvairovę. Ryškus bruožas yra galūnių ilgis, nes trumpos galūnės apibūdina daugelį veislių. Šį fenotipą sukelia sutrikęs ilgųjų kaulų augimas (chondrodistrofija), o chondrodistrofinės veislės taip pat yra linkusios į tarpslankstelinių diskų ligas (IVDD). Genetiniame tyrime su Naujosios Škotijos retriveriais nustatyta 12 chromosomos mutacija, sukelianti chondrodistrofiją ir jautrumą I tipo Hansenui IVDD daugeliui šunų veislių.

Testui būdinga informacija

-

Amžius

Simptomai vystysis jauname amžiuje. Po kelių valandų, bet ne vėliau kaip per kelias savaites po gimimo, bus pastebimos šio genetinio poveikio savybės.

Testo atlikimo laikas

Testo atlikimo laikas priklauso nuo įvairių veiksnių, tokių kaip mėginio atgabenimo į laboratoriją laikas, testo metodo ir nuo to ar testas visiškai, ar tik iš dalies atliekamas partnerių ar patentą turinčiose laboratorijose.

Testų atlikimo laikas mūsų laboratorijoje siekia 10 darbo dienų nuo tada, kai mėginys pasiekia laboratoriją (VHL, VHP ar Certagen). Testų, atliekamų partnerių (vadinami partnerių laboratorijos testais) ar patentą turinčiose laboratorijose, alikimo laikas siekia ne daugiau 20 darbo dienų, nuo tada, kai mėginys gaunamas į laboratoriją. Kadangi siuntimo laikas į mūsų partnerių ar patentą turinčią laboratoriją gali skirtis dėl veiksnių, kuriems mes negalime turėti įtakos, minėtos 20 darbo dienos yra apskaičiuotos atsižvelgiant į galimus netikėtumus.

SVARBU PAMINĖTI
Kartais yra reikalinga pakartotinai ištirti mėginį. Mes tai vadiname pakartotiniu patikrinimu. Tokiu atveju, testo atlikimo laikas bus pratęsiamas.

Ligos ar bruožo vieta

Liga paveikia kaulų bei skeleto formavimąsi.

Priklausomumas nuo veislės

Šis DNR tyrimas yra galimas šioms veislėms: Amerikiečių buldogas, Amerikiečių kokerspanielis, Anglų buldogas, Anglų springerspanielis, Basetas, Biglis, Česapyko įlankos retriveris , Čihuahua, Dendžio Dinmonto terjeras, Frizos bišonas, Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielis, Lasos apsas, Maltos bišonas, Naujosios Škotijos retriveris, Nykštukinis pudelis, Pekinas, Prancūzų buldogas, Ši cu, Taksas, Tulearo Bišonas, Valų korgis kardiganas, Valų korgis pembrukas. Papildomos informacijos galima rasti dažnai užduodamuose klausimuose (DUK).

Mėginio tipas

Šiam DNR tyrimui mes priimame šiuos mėginius: kraujo EDTA, kraujo hepariną, spermą, tepinėlį, audinius. Jei tyrimui norite pateikti kitą medžiagą nei išvardintos, prašome susisiekti su Dr. Van Haeringen laboratorija.

Rezultatai

Gyvūnas gali nesirgti ir turėti du sveikus alelius. Veisiant gyvūnus, jie nesusirgs. Liga negali pasklisti po populiaciją.

Gyvūnas gali būti nešiotojas ir turėti vieną sveiką bei vieną ligos alelį. Tokius gyvūnus veisinat, 50 procentų palikuonių gaus ligos alelį. Nešiotojai taip pat sirgs.

Gyvūnas gali būti paveiktas ir turėti du ligos alelius. Veisiant gyvūnus, visi palikuoniai paveldės ligos alelius. Šiuo atveju jie sirgs.

Paveldimumas

Šis genetinis faktorius yra paveldimas autosominiu dominantiniu būdu. Tai reiškia, kad individas gali nesirgti (normalus homozigotas), sirgti (paveiktas homozigotinis) ar būti nešiotojas (paveiktas heterozigotinis). Tiek nešiotojams, tiek sergantiems individams pasireikš mutacijos simptomai.

Ligos sunkumas

-

Kodas H346

Chondrodistrofija ir tarpslankstelinių diskų ligos

€ 50,94 (Su 21% PVM)
€ 42,10 (Be PVM)
Kiekis