PharmaDNA

H426 Tinklainės displazija, Tinklainės raukšlės RD OSD 2

Apie

Tinklainės displazija (tinklainės raukšlės, RD) yra dažnas klinikinis sutrikimas daugelyje šunų veislių. Kadangi daugelis tinklainės displazijų yra gėrybinės ir su nežinomu paveldimumu, veterinarijos gydytojai oftalmologai dažnai pataria, kad veisti šunis su RD yra galima galimybė. Tačiau kai kuriose veislėse RD lydi sunkus paveldimas sindromas, vadinamas OSD (,,OculoSkeletal'' displazija). OSD yra sunki liga, šunims pasireiškianti įvairiomis skeleto anomalijomis, įskaitant sutrumpėjusias galūnes (dvarfizmas) ir aklumą ankstyvame amžiuje; aklumas atsiranda dėl bendros tinklainės deformacijos.

Testui būdinga informacija

Daugelį metų buvo žinoma, kad OSD nešiotojai dažnai turi tinklainės displaziją - tinklainės raukšles. Be to, kai veisiami du OSD nešiotojai, vidutiniškai ketvirtadalis iš jų vados yra žemo ūgio ir akli. Šis paveldėjimo būdas, taip pat kaip ir pasiskirstymas tarp vyrų ir moterų, parodė, kad už ligą yra atsakingas vienas genas ir kad jis paveldimas autosomiškai. Tačiau skirtingai nuo daugelio kitų DNR tyrimų, OSD mutacija nėra paprastai recesyvinė.

Kadangi nešiotojams paprastai pasireiškia RD simptomai, tai aiškinama kaip lengva ar dalinė OSD išraiška nešiotojams.

Dvi OSD mutacijos kopijos sukelia sunkią OSD išraišką, pasižyminčią dvarfizmu ir aklumu. Šis paveldėjimo tipas yra žinomas kaip autosominis dominantas su nepilnu įsiskverbimu arba nepilnu dominavimu.
<0 /> Šį testą atlieka ,,OPTIGEN''.

Amžius

Liga gali pasireikšti skirtingame amžiuje, todėl neina įvertinti, kada gali pasireikšti pirmieji simptomai. Gali būti skirtumų tarp vadų ir veislių.

Testo atlikimo laikas

Testo atlikimo laikas priklauso nuo įvairių veiksnių, tokių kaip mėginio atgabenimo į laboratoriją laikas, testo metodo ir nuo to ar testas visiškai, ar tik iš dalies atliekamas partnerių ar patentą turinčiose laboratorijose.

Testų atlikimo laikas mūsų laboratorijoje siekia 10 darbo dienų nuo tada, kai mėginys pasiekia laboratoriją (VHL, VHP ar Certagen). Testų, atliekamų partnerių (vadinami partnerių laboratorijos testais) ar patentą turinčiose laboratorijose, alikimo laikas siekia ne daugiau 20 darbo dienų, nuo tada, kai mėginys gaunamas į laboratoriją. Kadangi siuntimo laikas į mūsų partnerių ar patentą turinčią laboratoriją gali skirtis dėl veiksnių, kuriems mes negalime turėti įtakos, minėtos 20 darbo dienos yra apskaičiuotos atsižvelgiant į galimus netikėtumus.

SVARBU PAMINĖTI
Kartais yra reikalinga pakartotinai ištirti mėginį. Mes tai vadiname pakartotiniu patikrinimu. Tokiu atveju, testo atlikimo laikas bus pratęsiamas.

Ligos ar bruožo vieta

Liga daugiausiai paveikia regą ir gali lemti apakimą.

Priklausomumas nuo veislės

Šis DNR tyrimas yra galimas šioms veislėms: Samojedų šuo. Papildomos informacijos galima rasti dažnai užduodamuose klausimuose (DUK).

Mėginio tipas

Šiam DNR tyrimui mes priimame šiuos mėginius: kraujo hepariną, kraujo EDTA, audinius, tepinėlį, spermą. Jei tyrimui norite pateikti kitą medžiagą nei išvardintos, prašome susisiekti su Dr. Van Haeringen laboratorija.

Rezultatai

Gyvūnas gali nesirgti ir turėti du sveikus alelius. Veisiant gyvūnus, jie nesusirgs. Tai negali išplatinti ligos populiacijoje.

Gyvūnas gali būti nešiotojas ir turėti vieną sveiką bei vieną ligos alelį. Tokius gyvūnus veisinat, 50 procentų palikuonių gaus ligos alelį. Nešiotojai nesusirgs.

Gyvūnas gali būti paveiktas ir turėti du ligos alelius. Veisiant gyvūnus, visi palikuoniai paveldės ligos alelius. Šiuo atveju jie sirgs.

Paveldimumas

Šis genetinis faktorius yra paveldimas autosominiu recesyviniu būdu. Tai reiškia, kad individas gali nesirgti (normalus homozigotas), sirgti (paveiktas homozigotinis) ar būti nešiotojas (heterozigotinis).

Nešiotojai gali paskleisti mutaciją populiacijoje, patys nepasižymėdami ligai būdingais simptomais. Dėl šios priežasties labai svarbu teisingai identifikuoti nešiotojus, kad būtų išvengta mutacijos plitimo.

Ligos sunkumas

-

Kodas H426

Tinklainės displazija, Tinklainės raukšlės RD OSD 2

€ 130,22 (Su 21% PVM)
€ 107,62 (Be PVM)
Kiekis