PharmaDNA

H457 POAG / PLL Pirminė glaukoma ir lęšių išnirimas

Apie

Pirminė atvirojo kampo glaukoma (POAG) yra pagrindinė šunų aklumo priežastis. Padidėjęs akispūdis yra svarbiausias rizikos veiksnys. Padidėjus vandeninio skysčio nutekėjimo per trabekulinį tinklelį pasipriešinimui, padidėja akispūdis. Visgi konkretūs mechanizmai nežinomi. Pirminis lęšių išnirimas (PLL) yra gerai atpažįstama, skausminga ir galinti lemti apakimą paveldima akių liga, paveikianti daugelį šunų veislių, ypač terjerus ir terjerų tipo veisles. Paveiktiems šunims skaidulos, palaikančios lęšį, yra suskaidomos arba suyra. Dėl to lęšis patenka į netinkamą akies padėtį. Dėl to prarandamas regėjimas. POAG ir PLL yra paveldimos autosominiu recesyviniu būdu. ADAMTS17 mutacija Šarpėjuose yra susijusi su POAG, PLL ar abiejų diagnoze. Tačiau dar nėra aišku, ar šie atvejai yra klasikiniai PLL, ar atspindi lėtinės ligos procesą su POAG, kuri yra vienintelė pirminė liga.

Testui būdinga informacija

-

Amžius

Liga gali pasireikšti skirtingame amžiuje, todėl neina įvertinti, kada gali pasireikšti pirmieji simptomai. Gali būti skirtumų tarp vadų ir veislių.

Testo atlikimo laikas

Testo atlikimo laikas priklauso nuo įvairių veiksnių, tokių kaip mėginio atgabenimo į laboratoriją laikas, testo metodo ir nuo to ar testas visiškai, ar tik iš dalies atliekamas partnerių ar patentą turinčiose laboratorijose.

Testų atlikimo laikas mūsų laboratorijoje siekia 10 darbo dienų nuo tada, kai mėginys pasiekia laboratoriją (VHL, VHP ar Certagen). Testų, atliekamų partnerių (vadinami partnerių laboratorijos testais) ar patentą turinčiose laboratorijose, alikimo laikas siekia ne daugiau 20 darbo dienų, nuo tada, kai mėginys gaunamas į laboratoriją. Kadangi siuntimo laikas į mūsų partnerių ar patentą turinčią laboratoriją gali skirtis dėl veiksnių, kuriems mes negalime turėti įtakos, minėtos 20 darbo dienos yra apskaičiuotos atsižvelgiant į galimus netikėtumus.

SVARBU PAMINĖTI
Kartais yra reikalinga pakartotinai ištirti mėginį. Mes tai vadiname pakartotiniu patikrinimu. Tokiu atveju, testo atlikimo laikas bus pratęsiamas.

Ligos ar bruožo vieta

Liga daugiausiai paveikia regą ir gali lemti apakimą.

Priklausomumas nuo veislės

Šis DNR tyrimas yra galimas šioms veislėms: Šarpėjus. Papildomos informacijos galima rasti dažnai užduodamuose klausimuose (DUK).

Mėginio tipas

Šiam DNR tyrimui mes priimame šiuos mėginius: kraujo hepariną, kraujo EDTA, spermą, tepinėlį, audinius. Jei tyrimui norite pateikti kitą medžiagą nei išvardintos, prašome susisiekti su Dr. Van Haeringen laboratorija.

Rezultatai

Gyvūnas gali nesirgti ir turėti du sveikus alelius. Veisiant gyvūnus, jie nesusirgs. Tai negali išplatinti ligos populiacijoje.

Gyvūnas gali būti nešiotojas ir turėti vieną sveiką bei vieną ligos alelį. Tokius gyvūnus veisinat, 50 procentų palikuonių gaus ligos alelį. Nešiotojai nesusirgs.

Gyvūnas gali būti paveiktas ir turėti du ligos alelius. Veisiant gyvūnus, visi palikuoniai paveldės ligos alelius. Šiuo atveju jie sirgs.

Paveldimumas

Šis genetinis faktorius yra paveldimas autosominiu recesyviniu būdu. Tai reiškia, kad individas gali nesirgti (normalus homozigotas), sirgti (paveiktas homozigotinis) ar būti nešiotojas (heterozigotinis).

Nešiotojai gali paskleisti mutaciją populiacijoje, patys nepasižymėdami ligai būdingais simptomais. Dėl šios priežasties labai svarbu teisingai identifikuoti nešiotojus, kad būtų išvengta mutacijos plitimo.

Ligos sunkumas

-

Kodas H457

POAG / PLL Pirminė glaukoma ir lęšių išnirimas

€ 50,94 (Su 21% PVM)
€ 42,10 (Be PVM)
Kiekis