PharmaDNA

H607 IX faktoriaus trūkumas

Apie

B hemofilija yra su X chromosoma paveldimas sutrikimas, kuris turi įtakos kraujo krešėjimui dėl aktyvaus IX krešėjimo faktoriaus trūkumo. Gali prasidėti vidinis kraujavimas į sąnarius ir raumenis, arba išoriškai, dėl nedidelių įsipjovimų ar operacijų. Sunkumas priklauso nuo to, kiek aktyvaus IX faktoriaus yra plazmoje. Skirtingose šunų veislėse žinomos skirtingos IX faktorių koduojančių genų mutacijos. Rodezijos ridžbekams buvo nustatyta mutacija, sukelianti sunkią hemofilijos B formą.

Testui būdinga informacija

-

Amžius

„Ankstyva pradžia“ - ši frazė rodo, kad ligos simptomus galima nustatyti ankstesniame amžiuje. „Ankstyva pradžia“ yra priešinga „vėlyvai pradžiai“, kai simptomai gali pasireikšti vyresniame amžiuje. Šios frazės vartojamos todėl, kad mutacija, sukelianti „ankstyvos pradžios“ simptomus, gali skirtis, palyginus su mutacijomis, sukeliančiomis „vėlyvos pradžios“ simptomus.

Testo atlikimo laikas

Testo atlikimo laikas priklauso nuo įvairių veiksnių, tokių kaip mėginio atgabenimo į laboratoriją laikas, testo metodo ir nuo to ar testas visiškai, ar tik iš dalies atliekamas partnerių ar patentą turinčiose laboratorijose.

Testų atlikimo laikas mūsų laboratorijoje siekia 10 darbo dienų nuo tada, kai mėginys pasiekia laboratoriją (VHL, VHP ar Certagen). Testų, atliekamų partnerių (vadinami partnerių laboratorijos testais) ar patentą turinčiose laboratorijose, alikimo laikas siekia ne daugiau 20 darbo dienų, nuo tada, kai mėginys gaunamas į laboratoriją. Kadangi siuntimo laikas į mūsų partnerių ar patentą turinčią laboratoriją gali skirtis dėl veiksnių, kuriems mes negalime turėti įtakos, minėtos 20 darbo dienos yra apskaičiuotos atsižvelgiant į galimus netikėtumus.

SVARBU PAMINĖTI
Kartais yra reikalinga pakartotinai ištirti mėginį. Mes tai vadiname pakartotiniu patikrinimu. Tokiu atveju, testo atlikimo laikas bus pratęsiamas.

Ligos ar bruožo vieta

Ši liga paveikia kraujo sudėtį, todėl turi įtakos kraujo krešėjimui.

Priklausomumas nuo veislės

Šis DNR tyrimas yra galimas šioms veislėms: Rodezijos ridžbekas . Papildomos informacijos galima rasti dažnai užduodamuose klausimuose (DUK).

Mėginio tipas

Šiam DNR tyrimui mes priimame šiuos mėginius: kraujo EDTA, kraujo hepariną, spermą, tepinėlį, audinius. Jei tyrimui norite pateikti kitą medžiagą nei išvardintos, prašome susisiekti su Dr. Van Haeringen laboratorija.

Rezultatai

Patelei galimi šie rezultatai: paveldėjimo būdas grindžiamas recesyviniais ar dominuojančiais modeliais.

Patinui galimi šie rezultatai:
- Patinas turi lytinę Y chromosomą ir sveiką alelį. Šį gyvūną naudojant veisimui, jis nebus paveiktas ligos, bei liga nebus perduota kitai kartai.
- Patinas turi lytinę Y chromosomą ir ligos alelį. Veisiant, gyvūnas sirgs. Taip pat vyriškos lyties palikuoniai gaus Y-chromosomą, tuo tarpu moteriškos lyties palikuoniai gaus ligos alelį.

Paveldimumas

Liga paveldima per X chromosomą. Tai reiškia, kad moteriškos lyties individas gali nesirgti (normalus homozigotas), sirgti (paveiktas homozigotinis) ar būti nešiotojas (heterozigotinis).

Vyriškos lyties individai turi tik vieną X chromosomos kopiją, o tai reiškia, kad nešiotojai bus taip pat paveikti.

Moteriškos lyties nešiotojai gali paskleisti mutaciją populiacijoje, pačios nepasižymėdamos ligai būdingais simptomais. Dėl šios priežasties labai svarbu teisingai identifikuoti nešiotojus, kad būtų išvengta ligos plitimo.

Ligos sunkumas

-

Kodas H607

IX faktoriaus trūkumas

€ 50,94 (Su 21% PVM)
€ 42,10 (Be PVM)
Kiekis