PharmaDNA

H641 Gerklų paralyžius (LP)

Apie

Šunų gerklų paralyžius (LP) yra būklė, kai sutrinka nervų ir raumenų, kontroliuojančių vienos ar abiejų gerklų aritenoidinių kremzlių judesius, funkcija, o aritenoidai, užuot atsidarę aspiracijos metu ir užsidaryę rijimo metu, išlieka neutralioje pozicijoje. Šunims gali būti daugybė paveldimų ir nepaveldimų LP formų. Viena iš labiausiai paplitusių gerklų paralyžiaus formų išsivysto vyresnio amžiaus, vidutinių ir didelių veislės šunims. Šis idiopatinis gerklų paralyžius pasirodė esąs labiausiai pastebimas lėtai progresuojančios senatvės polineuropatijos simptomas, dabar vadinamas geriatrine gerklų paralyžiaus polineuropatija (GOLPP). LP diagnozė pagrįsta klinikiniais požymiais, kurie gali sutapti esant skirtingoms gerklų ligoms. Genetinis tyrimas, atliktas su nykštukiniais bulterjerais, leidžia nustatyti pagrindinį šios veislės ankstyvos pradžios LP formos genetinį rizikos veiksnį. Nefunkcionalus recesyvinės rizikos alelis atsiranda dėl įsiterpimo į RAPGEF6 geną. Homozigotiškumas dėl įsiterpimo lemia maždaug 10–17 kartų didesnę LP riziką. Tačiau genotipo ir fenotipo asociacija nėra tobula, kuri rodytų sudėtingą paveldėjimo būdą, tam gali turėti įtakos ir kiti genetiniai bei aplinkos veiksniai. Rizikos alelis buvo nustatytas tik nykštukiniuose bulterjeruose ir bulterjeruose.

Testui būdinga informacija

-

Amžius

Simptomai vystysis jauname amžiuje. Po kelių valandų, bet ne vėliau kaip per kelias savaites po gimimo, bus pastebimos šio genetinio poveikio savybės.

Testo atlikimo laikas

Testo atlikimo laikas priklauso nuo įvairių veiksnių, tokių kaip mėginio atgabenimo į laboratoriją laikas, testo metodo ir nuo to ar testas visiškai, ar tik iš dalies atliekamas partnerių ar patentą turinčiose laboratorijose.

Testų atlikimo laikas mūsų laboratorijoje siekia 10 darbo dienų nuo tada, kai mėginys pasiekia laboratoriją (VHL, VHP ar Certagen). Testų, atliekamų partnerių (vadinami partnerių laboratorijos testais) ar patentą turinčiose laboratorijose, alikimo laikas siekia ne daugiau 20 darbo dienų, nuo tada, kai mėginys gaunamas į laboratoriją. Kadangi siuntimo laikas į mūsų partnerių ar patentą turinčią laboratoriją gali skirtis dėl veiksnių, kuriems mes negalime turėti įtakos, minėtos 20 darbo dienos yra apskaičiuotos atsižvelgiant į galimus netikėtumus.

SVARBU PAMINĖTI
Kartais yra reikalinga pakartotinai ištirti mėginį. Mes tai vadiname pakartotiniu patikrinimu. Tokiu atveju, testo atlikimo laikas bus pratęsiamas.

Ligos ar bruožo vieta

Ši liga pasireiškia visame kūne, tačiau pagrindinis poveikis sukeliamas vidaus organuose, tokiuose kaip skrandis, žarnynas, kepenys ir (arba) inkstai. Daugeliu atvejų liga pažeidžia vieną pagrindinį vidaus organą.

Priklausomumas nuo veislės

Šis DNR tyrimas yra galimas šioms veislėms: Bulterjeras, Nykštukinis bulterjeras. Papildomos informacijos galima rasti dažnai užduodamuose klausimuose (DUK).

Mėginio tipas

Šiam DNR tyrimui mes priimame šiuos mėginius: tepinėlį, audinius, kraujo EDTA, kraujo hepariną, spermą. Prašome susisiekti su Dr. Van Haeringen laboratorija, jei norite pateikti kitą mėginį nei išvardinti.

Rezultatai

Liga yra daugiafaktorinės kilmės, o tai reiškia, kad simptomai atsiranda dėl genetinių veiksnių ir aplinkos derinio. Šis žymeklis yra genetinių veiksnių, darančių įtaką šiai ligai, grupės dalis.

Paveldimumas

Liga yra daugiafaktorinės kilmės, o tai reiškia, kad simptomai atsiranda dėl genetinių veiksnių ir aplinkos derinio.

Ligos sunkumas

-

Kodas H641

Gerklų paralyžius (LP)

€ 63,84 (Su 21% PVM)
€ 52,76 (Be PVM)
Kiekis