PharmaDNA

H765 Plaukų ilgis

Apie

Per pastaruosius dešimtmečius, daugybėje mokslinių publikacijų buvo aprašyti kailio spalvos ir kailio kitimo genetiniai principai. Kailio spalvos ir jų variantai priklauso nuo daugybės paveldimų veiksnių. DNR tyrimai yra pagrįsti fiziologiniais veiksniais vykstančiais kūne, kai pigmentų gamyba ir pasiskirstymas lemia daugybę kailio spalvų variantų. Keliais atvejais gyvūno kailio spalva gali būti nustatyta tik naudojant DNR testus.

Fibroblastų augimo faktorius 5 (FGF5) lemia plaukų ilgį. Plauko ilgio tyrimas (H765) tiria FGF5 geno genetinę būklę, kuris turi du variantus (alelius). S alelis yra dominantinis ir lemia trumpus plaukus. Tik tuo atveju kai šuo turi du recesyvinius alelius L jis turi ilgą kailį. Kai kurios veislės, tokios kaip Labradorai, yra fiksuoti dominuojančiam S aleliui. Kitos veislės, tokios kaip Pudeliai, yra fiksuoti recesyviniam L aleliui ir kai kurios veislės, tokios kaip Taksai, gali turėti tiek ilgą, tiek trumpą plauką Kai kuriose veislėse yra dar nežinoma mutacija, daranti įtaką plaukų ilgiui. Ši nežinoma mutacija yra žinoma Afganų skalikuose, Jorkšyro terjeruose ir Šilkiniuose terjeruose.

Testui būdinga informacija

Atkreipkite dėmesį, kad tam tikroms veislėms buvo paskelbtos tolesnės FGF5 lokuso mutacijos. FGF5 lokusui mes tikriname tik „c.284G> T-variantas“, kiti variantai šiuo metu mūsų laboratorijose nėra testuojami, bet ateityje bus.

Amžius

Genetinis veiksnys yra ir bus matomas visada.

Testo atlikimo laikas

Testo atlikimo laikas priklauso nuo įvairių veiksnių, tokių kaip mėginio atgabenimo į laboratoriją laikas, testo metodo ir nuo to ar testas visiškai, ar tik iš dalies atliekamas partnerių ar patentą turinčiose laboratorijose.

Testų atlikimo laikas mūsų laboratorijoje siekia 10 darbo dienų nuo tada, kai mėginys pasiekia laboratoriją (VHL, VHP ar Certagen). Testų, atliekamų partnerių (vadinami partnerių laboratorijos testais) ar patentą turinčiose laboratorijose, alikimo laikas siekia ne daugiau 20 darbo dienų, nuo tada, kai mėginys gaunamas į laboratoriją. Kadangi siuntimo laikas į mūsų partnerių ar patentą turinčią laboratoriją gali skirtis dėl veiksnių, kuriems mes negalime turėti įtakos, minėtos 20 darbo dienos yra apskaičiuotos atsižvelgiant į galimus netikėtumus.

SVARBU PAMINĖTI
Kartais yra reikalinga pakartotinai ištirti mėginį. Mes tai vadiname pakartotiniu patikrinimu. Tokiu atveju, testo atlikimo laikas bus pratęsiamas.

Ligos ar bruožo vieta

Plauko ilgis gali būti vertinamas individo išorėje.

Priklausomumas nuo veislės

Šis DNR tyrimas yra galimas šioms veislėms: Afganų kurtas, Auksaspalvis retriveris, Borderkolis, Kokerspanielis, Kolis, Pomeranijos špicas, Samojedų šuo, Taksas, Valų korgis kardiganas, Vokiečių aviganis. Papildomos informacijos galima rasti dažnai užduodamuose klausimuose (DUK).

Mėginio tipas

Šiam DNR tyrimui mes priimame šiuos mėginius: spermą, kraujo EDTA, kraujo hepariną, audinius, tepinėlį. Jei tyrimui norite pateikti kitą medžiagą nei išvardintos, prašome susisiekti su Dr. Van Haeringen laboratorija.

Rezultatai

Gyvūnas gali nesirgti ir turėti du sveikus alelius. Veisiant gyvūnus, jie nesusirgs. Tai negali išplatinti ligos populiacijoje.

Gyvūnas gali būti nešiotojas ir turėti vieną sveiką bei vieną ligos alelį. Tokius gyvūnus veisinat, 50 procentų palikuonių gaus ligos alelį. Nešiotojai nesusirgs.

Gyvūnas gali būti paveiktas ir turėti du ligos alelius. Veisiant gyvūnus, visi palikuoniai paveldės ligos alelius. Šiuo atveju jie sirgs.

Paveldimumas

Šis genetinis faktorius yra paveldimas autosominiu recesyviniu būdu. Tai reiškia, kad individas gali nesirgti (normalus homozigotas), sirgti (paveiktas homozigotinis) ar būti nešiotojas (heterozigotinis).

Nešiotojai gali paskleisti mutaciją populiacijoje, patys nepasižymėdami ligai būdingais simptomais. Dėl šios priežasties labai svarbu teisingai identifikuoti nešiotojus, kad būtų išvengta mutacijos plitimo.

Ligos sunkumas

Genetinės savybės nėra liga.

Kodas H765

Plaukų ilgis

€ 50,94 (Su 21% PVM)
€ 42,10 (Be PVM)
Kiekis