PharmaDNA

H847 Kailio spalva D-lokusas patobulintas (MLPH)

Apie

Per pastaruosius dešimtmečius, daugybėje mokslinių publikacijų buvo aprašyti kailio spalvos ir kailio kitimo genetiniai principai. Kailio spalvos ir jų variantai priklauso nuo daugybės paveldimų veiksnių. DNR tyrimai yra pagrįsti fiziologiniais veiksniais vykstančiais kūne, kai pigmentų gamyba ir pasiskirstymas lemia daugybę kailio spalvų variantų. Keliais atvejais gyvūno kailio spalva gali būti nustatoma tik atliekant DNR tyrimus.

Nušviesėjimo genas (MLPH genas) yra atsakingas už kailio spalvos intensyvumą veikdamas melanino turinčių ląstelių pasiskirstymą. Šis genas taip pat žinomas kaip D-lokusas, kuris nušviesina visas spalvas. Be plaukų spalvos, nušviesėja ir nosies spalva, o akių spalva pašviesėja iki gintaro spalvos. D-lokuso kailio spalvos patobulintas (MLPH) testas (H847) tiria D-lokuso genetinę būklę. D-lokusas turi du variantus (alelius). D alelis yra dominantinis ir neturi jokio efekto kailio spalvai. Tik tuo atveju kai šuo turi du recesyvinius alelius d jos kailis spalva nušviesėja. Nušviesėjus juodai spalvai ji tampa pilka, kurią šunų augintojai vadina mėlyna arba anglimi. Kailio spalvos kinta nuo sidabrinio iki beveik juodo, bet visi turi mėlyną nosį. Šokoladinė / ruda spalva nušviesinama iki alyvinės / šviesiai rudos / smėlio spalvos, jų nosys kinta nuo rožinės iki smėlio spalvos. Raudona / geltona / kreminė nušviesinama iki šampaninės. Kai kuriose veislėse yra dar nežinoma mutacija, daranti įtaką kailio spalvos nušviesėjimui. Ši nežinoma mutacija yra žinoma Dobermanams, Prancūzų buldogams, Levretams, Čiau čiau ir Šarpėjams.

Testui būdinga informacija

Šis testas yra įtrauktas į kombinuotą rinkinį.

Nuo 2015 m. buvo sukurti du prekės ženklai. „CombiGen®“ daugiausia skirtas naudoti veterinarijos gydytojams, o „CombiBreed®“ daugiausia skirtas selekcininkams ir (arba) savininkams.
Išsamesnė informacija apie kailio spalvas ir jų variantus pateikiama www.combibreed.com .

Amžius

Daugelis kailio spalvų ir tipų yra matomi iš karto po gimimo.

Testo atlikimo laikas

Testo atlikimo laikas priklauso nuo įvairių veiksnių, tokių kaip mėginio atgabenimo į laboratoriją laikas, testo metodo ir nuo to ar testas visiškai, ar tik iš dalies atliekamas partnerių ar patentą turinčiose laboratorijose.

Testų atlikimo laikas mūsų laboratorijoje siekia 10 darbo dienų nuo tada, kai mėginys pasiekia laboratoriją (VHL, VHP ar Certagen). Testų, atliekamų partnerių (vadinami partnerių laboratorijos testais) ar patentą turinčiose laboratorijose, alikimo laikas siekia ne daugiau 20 darbo dienų, nuo tada, kai mėginys gaunamas į laboratoriją. Kadangi siuntimo laikas į mūsų partnerių ar patentą turinčią laboratoriją gali skirtis dėl veiksnių, kuriems mes negalime turėti įtakos, minėtos 20 darbo dienos yra apskaičiuotos atsižvelgiant į galimus netikėtumus.

SVARBU PAMINĖTI
Kartais yra reikalinga pakartotinai ištirti mėginį. Mes tai vadiname pakartotiniu patikrinimu. Tokiu atveju, testo atlikimo laikas bus pratęsiamas.

Ligos ar bruožo vieta

Genetinių veiksnių, darančių įtaką kailio spalvai ir tipui, poveikis paprastai yra matomas individo išorėje. Išorinius pokyčius gali slėpti keli veiksniai.

Priklausomumas nuo veislės

Šiam testui priimami visų veislių mėginiai.

Mėginio tipas

Šiam DNR tyrimui mes priimame šiuos mėginius: kraujo EDTA, kraujo hepariną, spermą, tepinėlį, audinius. Jei tyrimui norite pateikti kitą medžiagą nei išvardintos, prašome susisiekti su Dr. Van Haeringen laboratorija.

Rezultatai

Kailio spalva ir tipas priklauso nuo daugybės genetinių veiksnių. Kiekvienam veiksniui bus pateiktas atskiras bandymo rezultatas.

Paveldimumas

Įvairūs genetiniai veiksniai, darantys įtaką kailio spalvai ir tipui, yra paveldimi dominantiniu arba recesyviniu būdu. Kailio spalvai įtakos turi daugybė genetinių veiksnių.

Ligos sunkumas

Kailio spalvą ir tipą lemiantys veiksniai paprastai nėra susiję su ligomis.

Kodas H847

Kailio spalva D-lokusas patobulintas (MLPH)

€ 50,94 (Su 21% PVM)
€ 42,10 (Be PVM)
Kiekis