PharmaDNA

H921 Garbanotas kailis

Apie

Per pastaruosius dešimtmečius, daugybėje mokslinių publikacijų buvo aprašyti kailio spalvos ir kailio kitimo genetiniai principai. Kailio spalvos ir jų variantai priklauso nuo daugybės paveldimų veiksnių. DNR tyrimai yra pagrįsti fiziologiniais veiksniais vykstančiais kūne, kai pigmentų gamyba ir pasiskirstymas lemia daugybę kailio spalvų variantų. Keliais atvejais gyvūno kailio spalva gali būti nustatyta tik naudojant DNR testus.

Keratino 71 (KRT71) genas lemia plaukų formavimąsi. Garbanoto kailio testas (H921) nustato KRT71 geno genetinį statusą. KRT71 genas turi du variantus (alelius). CC alelis yra dominantinis ir lemia garbanotą kailį. Tik tuo atveju kai šuo turi du recesyvinius alelius N jo kailis yra negarbanotas. Kai kurioms veislėms, tokioms kaip Airių vandens spanielis, yra nustatytas dominantinis CC alelis. Kitos veislės, pavyzdžiui Kuvasas, gali turėti tiek garbanotus tiek negarbanotus plaukus.

Testui būdinga informacija

Nuo 2015 m. buvo sukurti du prekės ženklai. „CombiGen®“ daugiausia skirtas naudoti veterinarijos gydytojams, o „CombiBreed®“ daugiausia skirtas selekcininkams ir (arba) savininkams.
Išsamesnė informacija apie kailio spalvas ir jų variantus pateikiama www.combibreed.com .

Amžius

Daugelis kailio spalvų ir tipų yra matomi iš karto po gimimo.

Testo atlikimo laikas

Testo atlikimo laikas priklauso nuo įvairių veiksnių, tokių kaip mėginio atgabenimo į laboratoriją laikas, testo metodo ir nuo to ar testas visiškai, ar tik iš dalies atliekamas partnerių ar patentą turinčiose laboratorijose.

Testų atlikimo laikas mūsų laboratorijoje siekia 10 darbo dienų nuo tada, kai mėginys pasiekia laboratoriją (VHL, VHP ar Certagen). Testų, atliekamų partnerių (vadinami partnerių laboratorijos testais) ar patentą turinčiose laboratorijose, alikimo laikas siekia ne daugiau 20 darbo dienų, nuo tada, kai mėginys gaunamas į laboratoriją. Kadangi siuntimo laikas į mūsų partnerių ar patentą turinčią laboratoriją gali skirtis dėl veiksnių, kuriems mes negalime turėti įtakos, minėtos 20 darbo dienos yra apskaičiuotos atsižvelgiant į galimus netikėtumus.

SVARBU PAMINĖTI
Kartais yra reikalinga pakartotinai ištirti mėginį. Mes tai vadiname pakartotiniu patikrinimu. Tokiu atveju, testo atlikimo laikas bus pratęsiamas.

Ligos ar bruožo vieta

Genetinių veiksnių, darančių įtaką kailio spalvai ir tipui, poveikis paprastai yra matomas individo išorėje. Išorinius pokyčius gali slėpti keli veiksniai.

Priklausomumas nuo veislės

Šiam testui priimami visų veislių mėginiai.

Mėginio tipas

Šiam DNR tyrimui mes priimame šiuos mėginius: kraujo EDTA, kraujo hepariną, audinius, tepinėlį, spermą. Jei tyrimui norite pateikti kitą medžiagą nei išvardintos, prašome susisiekti su Dr. Van Haeringen laboratorija.

Rezultatai

Kailio spalva ir tipas priklauso nuo daugybės genetinių veiksnių. Kiekvienam veiksniui bus pateiktas atskiras bandymo rezultatas.

Paveldimumas

Įvairūs genetiniai veiksniai, darantys įtaką kailio spalvai ir tipui, yra paveldimi dominantiniu arba recesyviniu būdu. Kailio spalvai įtakos turi daugybė genetinių veiksnių.

Ligos sunkumas

Kailio spalvą ir tipą lemiantys veiksniai paprastai nėra susiję su ligomis.

Kodas H921

Garbanotas kailis

€ 50,94 (Su 21% PVM)
€ 42,10 (Be PVM)
Kiekis