PharmaDNA

H930 Merle kailio spalva (patento turėtojas)

Apie

Per pastaruosius dešimtmečius, daugybėje mokslinių publikacijų buvo aprašyti kailio spalvos ir kailio kitimo genetiniai principai. Kailio spalvos ir jų variantai priklauso nuo daugybės paveldimų veiksnių. DNR tyrimai yra pagrįsti fiziologiniais veiksniais vykstančiais kūne, kai pigmentų gamyba ir pasiskirstymas lemia daugybę kailio spalvų variantų. Keliais atvejais gyvūno kailio spalva gali būti nustatoma tik naudojant DNR tyrimus.

Sidabro genas (SILV genas), dar vadinamas premelanosomų baltymu (PMEL17 genas), yra atsakingas už Merle spalvą. Šis genas dar žinomas kaip M-lokusas. Merle nušviesina tik eumelanino (juodąjį) pigmentą; šunys, turintys dvi e alelio (homozigotinės e/e) kopijas E-lokuse, neturi juodo pigmento, todėl Merle spalva šiems šunims nebūdinga. Merle yra nepilnai dominuojantis kailio spalvos modelis, kuriam būdingi netaisyklingos formos nušviesinto pigmento ir vientisos spalvos lopai. Mėlynos ir iš dalies mėlynos akys paprastai pastebimos su Merle raštu, pasižymiu plačiu klausos ir oftalmologinių defektų spektru. Šelčiams, Koliams, Borderkoliams, Australų aviganiams, Valų korgiams kardiganams, Katahulos leopardiniams šunims, Taksams, Vokiečių dogams, Bergamo aviganiams ir Pirėnų aviganiams būdingas Merle raštas. Merle kailio testas (H930) tiria genetinę M lokuso būklę. M lokusas turi tris variantus (alelius): M (Merle, SINE su ilgesne poli-A uodega), Mc (paslaptingas Merle, SINE su trumpesne poly-A uodega) ir N (ne Merle, be SINE intarpo). Šunys su paslaptinga Merle (taip pat dar vadinamaisiais fantomais arba vaiduokliškuoju Merle) paprastai būna mažai ar visiškai nesuvienodinami, o kai kurie gali būti klasifikuojami kaip ne Merle.

Testui būdinga informacija

Šį testą atlieka „VetMedLabor“. Šis testas yra patentuotas kai kuriose šalyse. Mes siūlome savo klientams dvi šio tyrimo galimybes, nes mums neleidžiama atlikti tyrimo mūsų laboratorijoje.
Pirma, bandymą galima užsisakyti per licenzijuotą patento savininką. Antras variantas, testą galima persiųsti į partnerių laboratoriją nepatentuotoje teritorijoje.

Tarp šių dviejų variantų yra kainų skirtumas, kurį lemia honoraro išlaidos, patirtos atliekant tyrimą. Abiejų laboratorijų atlikti bandymai yra vienodi.

The DNA-test we currently offer is suitable to determine a dog’s coat-colour but not for making choices in breeding with regard to auditory and ophthalmologic defects. Recently more knowledge about the genetics behind Merle has become available, making this possible. Therefore we are currently improving our DNA test.
Detailed information about Coat Colours and Coat Variation is presented at www.combibreed.com.

Amžius

Daugelis kailio spalvų ir tipų yra matomi iš karto po gimimo.

Testo atlikimo laikas

Testo atlikimo laikas priklauso nuo įvairių veiksnių, tokių kaip mėginio atgabenimo į laboratoriją laikas, testo metodo ir nuo to ar testas visiškai, ar tik iš dalies atliekamas partnerių ar patentą turinčiose laboratorijose.

Testų atlikimo laikas mūsų laboratorijoje siekia 10 darbo dienų nuo tada, kai mėginys pasiekia laboratoriją (VHL, VHP ar Certagen). Testų, atliekamų partnerių (vadinami partnerių laboratorijos testais) ar patentą turinčiose laboratorijose, alikimo laikas siekia ne daugiau 20 darbo dienų, nuo tada, kai mėginys gaunamas į laboratoriją. Kadangi siuntimo laikas į mūsų partnerių ar patentą turinčią laboratoriją gali skirtis dėl veiksnių, kuriems mes negalime turėti įtakos, minėtos 20 darbo dienos yra apskaičiuotos atsižvelgiant į galimus netikėtumus.

SVARBU PAMINĖTI
Kartais yra reikalinga pakartotinai ištirti mėginį. Mes tai vadiname pakartotiniu patikrinimu. Tokiu atveju, testo atlikimo laikas bus pratęsiamas.

Ligos ar bruožo vieta

Genetinių veiksnių, darančių įtaką kailio spalvai ir tipui, poveikis paprastai yra matomas individo išorėje. Išorinius pokyčius gali slėpti keli veiksniai.

Priklausomumas nuo veislės

Šiam testui priimami visų veislių mėginiai.

Mėginio tipas

Šiam DNR tyrimui mes priimame šiuos mėginius: kraujo EDTA, kraujo hepariną, tepinėlį, audinius, spermą. Jei tyrimui norite pateikti kitą medžiagą nei išvardintos, prašome susisiekti su Dr. Van Haeringen laboratorija.

Rezultatai

Kailio spalva ir tipas priklauso nuo daugybės genetinių veiksnių. Kiekvienam veiksniui bus pateiktas atskiras bandymo rezultatas.

Paveldimumas

Įvairūs genetiniai veiksniai, darantys įtaką kailio spalvai ir tipui, yra paveldimi dominantiniu arba recesyviniu būdu. Kailio spalvai įtakos turi daugybė genetinių veiksnių.

Ligos sunkumas

Kailio spalvą ir tipą lemiantys veiksniai paprastai nėra susiję su ligomis.

Kodas H930

Merle kailio spalva (patento turėtojas)

€ 96,72 (Su 21% PVM)
€ 79,93 (Be PVM)
Kiekis